Su deposu taşıyor

Değerli abilerim siemens in digital zaman saatini bugün taktım.depoyu inceledim analog zaman saatinin 30 dakika çalıştığı zamanı 20 dakikaya,15 dakika çalıştığı zamanı 11 dakikaya indirdim depo taşmadı muhtemelen bu ayarda gidecek gibi inşallah.olmazsa eğer özel idare ile görüşürüm kastamonu ili devrekani ilçesindenim.yardımlarınız için hepinize sonsuz teşekkür ederim her soruma anlayacağım şekilde cevap verdiniz Allah razı olsun hepinizden.Allaha emanet olun.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Açık arazi ve arada engel yok ise lazerle haberleştirilemez mi?

Sis duman özellikle yağmur dalmaları ışının kırılmasına neden olur.

Ama açık havada iletişim kurabilir.

merhaba lazer ı biz universitede denedık havada serkan ustamın dedığı gıbı sis duman toz olmasın RF ın 10 katı hiza ulaşiyordu internet :) iki kampus arasına koymuştuk arada hava alanı vardı uçak geçtığınde ınternetımız kopuyordu

bu arada berkan ustanın yazdığına cevapta vereyım :) 4x4 dedıysem traktor değil jeep arazı arabası benım işim çiftçiyle bir ürün satıyorum adamlar 5 tl nın pazarlığını yaparlar altında 4x4 araba telefonu iphone

Basınç ile alakali seyler dinlenebilir ya da uzaktan kumandali

Allah'ın selamı hepimizin üzerine olsun.
Sayın ustalarım,
Sorun aynı olduğu için eski konuya tekrar yazıyorum.
Köyümüzün içme suyu deposu ile suyu basan motorun mesafe olarak arası 3 km civarı.
Şamandıra sistemi yok depo sürekli taşıyor.
Digital zaman saati ile sorun çözülmüş gibiydi ama ne yapsak bu sorun devam ediyor.
GSM modülü işi yapan bi abiyle konuştum,
2 adet GSM modülü ile bu sorun çözülür dedi ve iki cihaza 2 bin lira fiyat verdi bu fiyat abartılı mı acaba sizler ne düşünüyorsunuz.
Teşekkür ederim.

Allah'ın selamı hepimizin üzerine olsun.
Sayın ustalarım,
Sorun aynı olduğu için eski konuya tekrar yazıyorum.
Köyümüzün içme suyu deposu ile suyu basan motorun mesafe olarak arası 3 km civarı.
Şamandıra sistemi yok depo sürekli taşıyor.
Digital zaman saati ile sorun çözülmüş gibiydi ama ne yapsak bu sorun devam ediyor.
GSM modülü işi yapan bi abiyle konuştum,
2 adet GSM modülü ile bu sorun çözülür dedi ve iki cihaza 2 bin lira fiyat verdi bu fiyat abartılı mı acaba sizler ne düşünüyorsunuz.
Teşekkür ederim.
Bu işin en kolay ve maliyeti düşük yolu depo girişine bir şamadıra takılacak ve su motorunun yanına da basınç şalteri koyulacak su dulunca şamandıra gelen su borusunu kapatacak ve basınç şalteri de motoru kapatacak bu basınç şalterinin barını hesaplarken su depoya 4 bar la akıyorsa 5 bar basınç olduğunda kapanacak şekilde ayarlanmalı biraz uğraştırır ama yapılabilir

Bu işin en kolay ve maliyeti düşük yolu depo girişine bir şamadıra takılacak ve su motorunun yanına da basınç şalteri koyulacak su dulunca şamandıra gelen su borusunu kapatacak ve basınç şalteri de motoru kapatacak bu basınç şalterinin barını hesaplarken su depoya 4 bar la akıyorsa 5 bar basınç olduğunda kapanacak şekilde ayarlanmalı biraz uğraştırır ama yapılabilir

sayın c.berkan, arkadaşın problemi sanırım ; su basan motor su kaynağı ile depo arası köy olduğundan 3 km mesafeli ve aralarında kablo vb iletişimi yok, o yüzden kablosuz iletişim araştırıyor

hocam problemi çözemem ama şöyleki, kış geldiği için köylüler suyu az tüketmeye başladı muhtemelen depo ondan çabuk dolmaya başladı, siz kurduğunuz saatin ayarlarını biraz kış modu için düşürün en iyisi :) yoksa ucuz bir çözüm bulmanız zor görünüyor

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri