Su arıtma musluğu tamiri

Öğretmen27

Profesyonel Üye
Arkadaşlar su arıtma musluğu su damlatıyor. Normal aç kapa musluğu gibi gözükse de batarya kısmı sökülecek gibi durmuyor. Tek sökülebileceğini tahmin ettiğim yer açıp kapamaya yararan ince kulpu. Ters yöne doğru anahtarla dönderirsem sökülür diye düşünüyorum. Gerçi aç kapa muslukları bu arızayı verdiğinde kartüş değişimi yapılır. Bundan ya kartüş çıkar ya da conta tarzı bir parçası deforme olmuştur. Bunun tamiratını yapan var mı ustalarım?

151306311_tn50_0.jpg

Aç kapanın altında delik yok mu, bunun içinde alyen tespit vidası olmalı Doğan Hocam?

Bülent abi evlerde olan aç kapalarda var. Bunda yok. Tek sökğleceği yer ince kulpu ters yöne doğru anahtarla çevirmek. Başka da yerden açılmaz diye tahmin ediyorum. Belki ustalarımızdan bazıları sökmüştür diye konu açtım.

Hocam konu ile ilgili hiç fikrim yok ama firmanın yetkili satıcısını arayıp sorsanız.Var mı böyle bir imkan ?

Arkadaşlar su arıtma musluğu su damlatıyor. Normal aç kapa musluğu gibi gözükse de batarya kısmı sökülecek gibi durmuyor. Tek sökülebileceğini tahmin ettiğim yer açıp kapamaya yararan ince kulpu. Ters yöne doğru anahtarla dönderirsem sökülür diye düşünüyorum. Gerçi aç kapa muslukları bu arızayı verdiğinde kartüş değişimi yapılır. Bundan ya kartüş çıkar ya da conta tarzı bir parçası deforme olmuştur. Bunun tamiratını yapan var mı ustalarım?

151306311_tn50_0.jpg

Maalesef bunun yapılması zor.Sebebi ise bildiğim kadarıyla içinde ki conta arızalanmış olabilir.Bende aldığım da yaşadım.Daha sonra sağolsunlar değiştirdirler.Bu sıkıntı yaşanabiliyormuş.Yenisini almanızı tavsiye ederim.Buradan bakabilirsiniz...

http://www.suaritmacihazi.gen.tr/su-aritma-yedek-parcalari/deve-boyunlu-musluk

İyice akıttıktan sonra sökerim oldu oldu olmadı yenisi.:D

arkadaşlar ben söktüm ve hocamın tespiti doğru.ince kulp vida görevi yapmış ve onu sola doğru zorladığınızda dönüyor ve çıkıyor.içinde ise 5 tl değerinde aç kapa salmastrası denen salmastra mevcut.onuda hırdavatcılardan alabilirsiniz.örneğinin nickini ben burdan atım.istediğiniz yerden temin edebilirsiniz.şimdiden hem geçmiş olsun hemde kolay gelsin.http://www.koctas.com.tr/musluklar-...pamali-1706/10778-16607/?ref=search:salmastra

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri