Su arıtma cihazı tavsiye

Aylık 500 tl ise sanırım yeterli iyi bir arıtıcı 4-5 bin civarı benim bildiğim eski den BMS marka vardı İstanbul daki akrabalarımda 8-9 ay taksitle almışlardı ama çok iyi arıtıyordu BMS ler ama uzun zamandır adını duymadım piyasadan kalktımı bilmiyorum

o paraya imkanı yok almam alamam da zaten . Benim arabam 12 bin lira :) 5 bin lira arıtma cihazına paramı verilir yahu ? çok yüksek geldi yani kalite de bir yere kadar. Teşekkürler tavsiye için

N11de sistem organizasyon diye bir mağaza var, ev ve iş yerinin arıtma cihazlarını oradan aldım fiyatı 500tl civarında gayet memnunuz

bunlar olur bak 2 yılda bir filitre değişiyormuş fiyatı da 150 lira civarları yarın bir görüşeyim. teşekkürler

Biritayi oneririm cok guzel filitresi 35 tl 60 lt su aritiyor buda 3 damacana eder iyi bi damacana su 20 tl olsa %45 tasaruf saglarsiniz

Bu dahada iyiymiş yorumlarda her avrupalının evinde olduğu söyleniyor ve tr de kullanıp memnun olmayan yok gibi. Direk içmeyin kaynatın diyen de var ama bakacağız artık. Tek dezavantajı filitreyi 100 litrede bir değiştirin deniyor :( Migrosta görmüştüm bakayım varsa denemeye değer gibi. Teşekkürler tecrübemi buradan yazarım

sn @vecivicivokke aklınıza koymuşunuz şimdiden hayırlı olsun diyelim ,
tavsiyem minaraleri yok etmeyen model olması
ve sanki ana cihaz su arıtmayı almışsın gibi farz edip
yedek parça aramak bulunabirlilik durumu + fiyatları +diğer cihazlarla yedek parça uyumluluğu .
tavsiyeler ?
kolay gelsin , sağlıcakla kalın .
su test edilmiş raporu ( güvenli kurum )
filitre çeşitleri ? nasıldır inceleyin kaç adet ne işe yaradıkları ( kaç micron ? ) vs gibi

Eğer su yumuşatmada yapıyor ise,içerisin-
deki reçinenin insan sağlığı yönünden sa-
kıncası olmadığından kesin emin olunmalı-
dır.Reçineler,kansorejen etkili maddelerdir.
Bu tip cihazlardaki reçinenin Prolit 100 C veya muadili reçine olması gerekir.Bu tip cihazlar,bakımına özen gösterilmesi gereken cihazlardır.Ve masrafı olan
cihazlardır.Çok zorunluluk yok ise,alınması
ve kullanımının 2 kere düşünülmesinde ya-
rar vardır.

arkadaşlar merhaba. Aylık su maliyetim ortalama 80 lira civarlarında, bu hesapla bi arıtıcı farz oldu gibi görünüyor. kullanan arkadaşların tavsiyesi nedir ? İyisini nasıl seçeceğiz ? Gerçekten arıtıyormu filitre değişimi olayı nedir . ortalama 500 tl gibi bir bütçe yaptım yeterlimidir ? yardımlarınızı rica ederim

merhaba sn . @vecivicivokke su arıtma cihazı aldınız mı ?
su arıtma cihazı aldınız ise öncelikle hayırlı olsun .
bilği birikiminizi anlatmanız dileyimle .
eksi ve artıları tavsiyeleriniz ?

merhaba sn . @vecivicivokke su arıtma cihazı aldınız mı ?
su arıtma cihazı aldınız ise öncelikle hayırlı olsun .
bilği birikiminizi anlatmanız dileyimle .
eksi ve artıları tavsiyeleriniz ?

Merhaba. Alamadım maalesef . 1 ay iş arama sürecine girince kredi kartı dibi boyladı . Şu ayı bi atlatayımda hayırlısıyla ( Son 6 senedir her ay söylediğim cümle)

Merhaba. Alamadım maalesef . 1 ay iş arama sürecine girince kredi kartı dibi boyladı . Şu ayı bi atlatayımda hayırlısıyla ( Son 6 senedir her ay söylediğim cümle)

Merhaba hayırlısı diyelim , yeni işin hayırlı olsun
kolay gelsin sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
Vallaha hocam çok iyi bir karar vermişsin bu devirde ben damacana su kullananları zaten anlamıyorum. Ama nacizane tavsiyem NSF onaylı filtre kullanan bir su arıtma cihazı satın alman. NSF onayı olmayan filtreler sağlıksız Çin'den geliyor. NSF onaylı filtre kullanan bir iki firma var ülkemizde. İhlas ve Spring Water bunların kullandıkları filtreler NSF onaylı ve insan sağlığına %100 yararlıdır. Tek farkları fiyat konusunda İhlas 2000 - 2500 tl civarında satış yaparken Spring Water'da aynı kalitede ürünü 1500 tlye satın alabiliyorsunuz Karar Sizin.

Bakımı ve rejenarsyonuna dikkat edilmedi-
ğinde,filtre, dere suyundan ! daha tehlikelidir.
İyi kalite filtreler maliyetide,iyi kalite dama-
cana suyunun 10 katı maliyet demektir.Rek-
lama kanıp,araştırmadan balıklama atlayıp
böyle bir edinim yanlıştır.Çocuk bakımı ! is-
teyen bu aletleri alırken,işin bu yönününde
2 kere düşünülmesi gerekir.

Bu arada hiç bir filtre sudaki ağır metalleri filtrelemez bunu bilin.Şebeke suyunda ağır metal varsa su arıtma cihazı yerine başka altarnetiflere bakın.

Ağır metal durumu ise ancak testler sonucu belli olur ama belediyeler bu test sonuçlarını isteyene veriyorlar mı onu bilmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri