Fırçasız motoru su altında çalıştırma

Arkadaşlar merhaba;

Bir proje için fırçasız motoru su altında çalıştırmam gerekiyor. Bu motoru sudan izole etmeli miyim? Etmeliysem ne şekilde izole edebilirim?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
zaten amacım pervane gibi bir şey yapmak yani sudan izole edersek çalışması gerekiyor ama nasıl izole edebileceğimi bilmiyorum

bir yanlışlık olmuş fırçasız değil redüktörlü dc motor olacak

Motorun miline direkt olarak pervaneyi mi bağlayacaksınız?

en sağlıklısı hangi şekilde olacaksa, farketmez yani. çalışsın yeter

RC araçlarda, motor hiçbir şekilde suda olmaz teknenin içinde bulunur haliyle pervanede aşağıda ancak ikisinin düzensiz yerini çözüm için "Elastik Şaft" adında bir mataryel ile çözerler. Tek başına satılır mı bilemiyorum ancak çözüm için akvaryum hortumu kullanıldığını görmüştüm. Uygun gerginlikte tutulduktan sonra şaft ne kadar bükülürse bükülsün gerekli güç iletiminde eksiklik-azalma olmadan iletir.

Buarada akvaryum hortumu dediğime bakmayın hobi olarak ilgilenenler rc-arabaların yakıt hortumunu kullanırlar şeffaf akvaryum hortumuna göre biraz daha dayanıklıdır.

Örnek olması için linki : https://www.topmodels.com.tr/rrlower_susparm_lr_2.html#.WFv8oC8jEdU

yakit hortumunu motor ile pervanenin baglanti noktasina mi takiyoruz? bu islerde birzyeniyim de :)

Ekte bahsettiğim şeyi çizmeye çalıştım, motorun milini pervanenin miline esnek şaftla bağlamanız yeterli

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    8.3 KB · Görüntüleme: 37
İsteğini tam ifade edememişsin yani motoru su almıcak bir kutuya koy sal suya çalışsın .:)
Fakat ne iş göreceği motorun gücü voltajı bence önemli prototip olarak akvaryum motoru iyi izole edilince çalışıyor.Veya şarjlı diş fırçası ıslak ortam için bağlantısız iletişim manyetik olarak sağlanıyor.Bunun gibi örnekler var .

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri