Streo amfi sağ kanaldan ses bozuk geliyor

Masere

Üye
Merhaba arkadaşlar kullanmakta olduğum streo amfi de ses sağ kanalda bozuldu sanki hoparlör patlak gibi daha önce stk bozuldu değiştirdim düzeldi.şimdide sorun bu çıkışları ölçüyorum değerler aynı.nereye bakmalıyım

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
İmkan varsa sağ sol şeklinde değiştirerek test edin buna göre kablo hoparlör diye teşhis koyun. Hoparlörün koni ve pabuç arası esnek iletkeni kontrol etmeyi unutmayın.

Konu Sah
Masere

Masere

Üye
Çok teşekkür ederim.bağlantılarda yada kolonları denedim sorunsuzlar.belirttiğim gibi çıkış katında sorun var ama çözemiyorum

Ekli dosyalar

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Bir ihtimal lehim pastası artiklaridir, lehim sonrası temizlemwdiniz sanırım selülozik tiner veya IPA.

serkan_48

Profesyonel Üye
Bu işin en güzel test yöntemi anfiye bildiğimiz bir sinyal girip çıkıştan aynı sinyali görmek.

Bunun için bir sinyal jeneratörü ile mesela sinüs 10 khz lik bir sinyal girip çıkıştan bu sinyali izlemek. Yoksa bir önceki kata kadar takip etmek. Adım adım ilerlenerek bulunabilir.

Diğer türlü rastgele aranarak bulmak gerekecek.

Peki şöyle sorayım. Anfi girişine hiçbir ses sinyali girmeden boşta da olsa bu kanaldan cızırtı ses geliyormu?

STK nın ses girişini şase potansiyeline çekip ses geliyormu gelmiyormu bakmak lazım.

Birde artık piyasada orjinal stk bulmak zor. Elinizdeki stk çakma ise oda bozulmuş olabilir.

Konu Sah
Masere

Masere

Üye
Boşta iken hiç ses yok cızırtı yok çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim galiba stk arızalı bütün katlarda elemanlar herşey sağlam birtek stk kaldı onuda ölçemiyordum yeni diye sağlam düşündüm ama galiba tek suçlu o

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
106,063
Kullanıcılar
394,211
Son üye
omur_72

Yeni konular