Streo amfi sağ kanaldan ses bozuk geliyor

Masere

Üye
Merhaba arkadaşlar kullanmakta olduğum streo amfi de ses sağ kanalda bozuldu sanki hoparlör patlak gibi daha önce stk bozuldu değiştirdim düzeldi.şimdide sorun bu çıkışları ölçüyorum değerler aynı.nereye bakmalıyım

İmkan varsa sağ sol şeklinde değiştirerek test edin buna göre kablo hoparlör diye teşhis koyun. Hoparlörün koni ve pabuç arası esnek iletkeni kontrol etmeyi unutmayın.

Çok teşekkür ederim.bağlantılarda yada kolonları denedim sorunsuzlar.belirttiğim gibi çıkış katında sorun var ama çözemiyorum

Ekli dosyalar

• sony_ta-ex660_ta-ex770.pdf
    2 MB · Görüntüleme: 11
Bir ihtimal lehim pastası artiklaridir, lehim sonrası temizlemwdiniz sanırım selülozik tiner veya IPA.

Bu işin en güzel test yöntemi anfiye bildiğimiz bir sinyal girip çıkıştan aynı sinyali görmek.

Bunun için bir sinyal jeneratörü ile mesela sinüs 10 khz lik bir sinyal girip çıkıştan bu sinyali izlemek. Yoksa bir önceki kata kadar takip etmek. Adım adım ilerlenerek bulunabilir.

Diğer türlü rastgele aranarak bulmak gerekecek.

Peki şöyle sorayım. Anfi girişine hiçbir ses sinyali girmeden boşta da olsa bu kanaldan cızırtı ses geliyormu?

STK nın ses girişini şase potansiyeline çekip ses geliyormu gelmiyormu bakmak lazım.

Birde artık piyasada orjinal stk bulmak zor. Elinizdeki stk çakma ise oda bozulmuş olabilir.

Boşta iken hiç ses yok cızırtı yok çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim galiba stk arızalı bütün katlarda elemanlar herşey sağlam birtek stk kaldı onuda ölçemiyordum yeni diye sağlam düşündüm ama galiba tek suçlu o

Arkadaşlar konuyu hortlatıyor gibi olacak ama kusuruma bakmayın, benzer bir sorun bende de mevcut. Yüksek ses açınca sağ kanala bağlı olan hoparlör boğuk ses vermeye başlıyor.(Özellikle Bass'lı parçalarda çok belli oluyor.) Hoparlörlerin bağlantı taraflarını değiştirdim. (Sağ hoparlörü sola, sol hoparlörü sağa olacak şekilde) İkisinin de sağlam olduğunu gördüm , sağ amfi kanalında sorun var gibi duruyor. Daha anlaşılabilir olması için videoya çektim. Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ? Aklıma ilk STK entegresi geldi. Başka fikri olanlar yazabilirse sevinirim. Cevaplarınız için teşekkürler. Video linki için tıklayın.
@by lent
@Masere
@serkan_48

Hoparlore seri bağlı 1000mikrofarad yada benzeri bir elektrolit kondansatör varsa onu değiştirip deneyin.

@kesmez Hocam hoparlörlere dışarıdan seri bağlı bir komponent(kondansatör vs) yok. Amfinin içindeki çıkış devresindeki kondansatörlere mi bakmamı istediniz ?

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri