strafora avize nasıl tutturulur.

nasah53

Üye
slm arkadaşlar yeni dairelerde avize bağladınızmı hiç genelde strafor denk geliyo avizeyi nasıl tutturuyosunuz?kabloya sarmak uygun gelmedi bana bi yöntem buldum merak ettim daha iyisi varmı die akıl aıldan üstündür dimi:D

Merhaba aynı sorunla geçenlerde bende karşılaştım çözümü kaynak elektroduyla buldum avize tijindeki halkaya elektrodu kısa bir parça kesip geçirerek yatay şekilde strafor içine yerleştirebilirsiniz kolay gelsin

tavan borusu atarken lamba yerlerini iyi belirlemek lazım ama sende iş işten geçmiş sanırım ya arkadaki betona ulasacan yada ersin arkadaşın sölediği gibi yapacan yani yatay geçirecen

ağaç vidaları gibi dişi olan kancalar var onlardan kullandım hep, betonu iyice delemn lazım. deldikten sonra sağlam bir tahta çakıp tahtaya bu kancayı geçirince işlem tamamdır.

Tarih eski olsada benzer durumla karşılacaklar için;

Bunun için gerekli malzemeler.
hilti matkap
6.5 mm elmas uç
Buldeks vida minimum 10 cm
T 30 buldeks sıkma ucu
25 cm 2.5 NYA kablo
T30 sık a uçu için avuç içi matkap yada şarzlı matkap yoksa hilti matkaplar için sds konverter var.

Avize bağlanacak noktaya hilti matkapla 6.5 mm uçla yaklaşık 12-13 cm delik açtıktan sonra NYA kabloyu buldeks vidanın başına 2 tur çevirip büktükten sonra T30 uçla buldeks vidayı deldiğimiz deliğe sıkalım.avizeyi bu kabloya bağlayalım. Bu güne kadar bildiğiniz bütün yöntemlerden sağlıklı bir yöntem olarak avizenizi gönül rahatlığıyla bağlaya bilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri