Strafor elektrik tesisati

Symurg

Üye
Arkadaslar merhaba, internette arastirmama ragmen bir sonuc elde edemedim bu forumdaki tecrubeli arkadaslardan bir konu hakkinda fikir almak istedim. Yasadigim binanin tumu starforlu. Balkonlarda dahil. Eve tasinirken balkonda zaman gecirmek icin yan odadan duvardan disari balkona delik acarak, balkon duvar strafor arasindan kablo cikartip 3 priz yaprirdim. Ve suan bu havalarda ufo takip balkonda keyif yapiyorum. Yalniz içim pek rahat degil. Strafordan kablo yolu kadar dar bir alan acarak ustunu sıva yaptirdim. Bu strafor ne kadar yanici, bu bahsettigim sartlarda ufo gibi guclu bir cihaz bir yangina sebebiyet verebilirmi merak ediyorum. Fikri bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirse sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
strafordan bina yapıyorlar ! Vatandaşı olmasan çok eğlenceli ülke aslında .

Yangın durumunda ALLAH esirgesin düşünemiyorum. Siz önlem alıyorsunuz çok güzel fakat komşularınız ne kadar duyarlı ? düşünmek lazım

3x2.5 kablolar... Biraz olsun icim rahatladi cok tesekkurler. :)

Strafor petrol türevidir. Benzin gazyağı gibi maddelerin içinde sıvı hale gelir. Bundan anladım.

Strafor bina olmaz vede olamaz.
Strafor yangını olmaz. Alev yanar ve anında büzüşür küçülür gider.

Mutlaka içinde yanmayı engelleyen bir kimyasal vardır. Bildiğimiz basit Strafor değildir o. Isı yalıtımı bile yapılıyor. Oyuncak değil bu iş.

Strafor petrol türevidir. Benzin gazyağı gibi maddelerin içinde sıvı hale gelir. Bundan anladım.

Strafor bina olmaz vede olamaz.
Strafor yangını olmaz. Alev yanar ve anında büzüşür küçülür gider.

Mutlaka içinde yanmayı engelleyen bir kimyasal vardır. Bildiğimiz basit Strafor değildir o. Isı yalıtımı bile yapılıyor. Oyuncak değil bu iş.

Haklisiniz cocuk oyuncagi degil, yurt hatta dunya genelinde önce enerji israfina sonra fazla ısınma maliyetlerinr karsi bir onlem en nihayetinde. Fakat farkli cesitleri olduguda bir gercek ve almanyada dahi buyuk apartman yanginlari emsalleri var. Umariz bizim kullandiklarimiz dediginiz turden yanici ozellikli degildir

Kardeş
2019 yılı mayıs son (tekrar ertelenmez ise)
Tüm binalar ısı yalıtımı yapmış olacak. Mühtiş cezası var diye biliyorum.

Yalıtım strafor ile yapılıyor. Kolay yansaydı bu malzeme kullanılmazdı.

Keşke bu malzemenin bir parçasını pürmüz veya güçlü bir ateşte deneseydim.

Aklıma geldi.
Pimapen dediğimiz pvc pencere veya kapılar, bir yangında zehirleyici gaz çıkartıyormu?

Bence bu da önemli?

Sn. @LUTFiBEY
Mayıs son bilgisi eski binaları kapsıyormu?
Yenilere zorunluluk geliyor diye biliyorum.

Son düzenleme:
değerinde kablo mm , yanmaz kablo kullanılabilir .
ne kadar doğru bilmem

Sn. @LUTFiBEYY
Mayıs son bilgisi eski binaları kapsıyormu?
Yenilere zorunluluk geliyor diye biliyorum.
Tarihi iyi biliyorum ama;
Eski-yeni konusunu bilmiyorum.
Bizim binada bunun parası 5yılda toplanamaz onu biliyorum.

Eğer eskiler dahil ise, bu kadar binaya usta bulamayız.
Adana da pekte ihtiyaç yok bence. Zaten kış lastiği bile uygulanmıyor bu şehirde.

değerinde kablo mm , yanmaz kablo kullanılabilir .
ne kadar doğru bilmem

Ustam, o video strafoe manto üzeri sıvası. Yani, Sıvanın altı strafor.
Yangını önlermi ki?

• Beğen
Tepkiler: huh

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular