STM32F103C8T6 MikroC arm usb bootloader

muratmert4

Usta Üye
S.A.
Sn. Arkadaşlar Başka bir platformda ki bir arkadaş için denemesini yaptığım Arm serisi stm32f103c8t6 işlemci için Mikroelektronikanın usb bootloaderi ile yapılan ve derlemesini yaptığım program. Oradaki yazışmalarımı buraya alıntı yaparak sizlerinde faydalanmasını istedim. Kolay gelsin.

usb bootloader exe için:
usb bootloader (usb hid mikrobootloader)

stm32103c8t6 kartı aldım MikroC klasöründe örneklerin bulunduğu yerdeki stm32f107 usb bootloader dosyasını kopyalayıp yapıştırıp adını stm103 diye değiştirdim işlemciyi stm32f103c8 olarak değiştirdim konf. ayarlarını yaptım derleyip işlemciye yükledim. Yalnız reset atınca mikrobootoader tanımadı bende usb kablosunu çekip takınca tanıdı

Device : "NO NAME"
MCU Type: "STM32F1XX"

görüntüsü geldi."Connect" butonunu tıklayınca bağlantı kurdu daha önceden hazırladığım PC13 pinine bağlı led yak söndürme hex ini yükledim çalıştı. Ama her yeni hex te usb kablosundan enerjisini kesmek zorunda kaldım reset ve boot modlarında olmadı. Usb çıkar tak hex yükle olay tamam. Neden öyle oldu anamadım
huh.png

Sn. arkadaşlar stm32f103c8t6 bluepill için resete basınca usb boot için galiba devresel eksiklik veya hata gibi şeylerden basetmişler devrede direnç değişimi yada ek direnç ile ilgili youtube ve bazı sitelerde değişimler ile ilgili resimler ve videolar göstermişler.

Ekli dosyalar

• STM32F103C8_usb_bootloader.zip
    699.1 KB · Görüntüleme: 7

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri