Stm32 gömülü cihaza arduino yüklemesi

halukmy

Üye
Arkadaşlar merhaba, çinden bir devre getirdik, stm32 cihazı, bizde de arduino codeları var

daha önce hiç stm32 üzerne arduino çalışan oldu mu?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    542.8 KB · Görüntüleme: 15
bzideki bağlantı bu şekilde lakin bir türlü debug olmamıştı sonra cihaz bozuldu, numuneden bir tane kaldı o yüzden biraz korkuyorum dokunmaya :)

Ekli dosyalar

• IMG-20210824-WA0021.jpg
    IMG-20210824-WA0021.jpg
    85.4 KB · Görüntüleme: 16
bzideki bağlantı bu şekilde lakin bir türlü debug olmamıştı sonra cihaz bozuldu, numuneden bir tane kaldı o yüzden biraz korkuyorum dokunmaya :)
Bu baglantı pinlerini ancak "ST-LINK v2" ye baglayarak programlayabilirsiniz.Elinizde elf veya bin uzantılı derlenmiş dosya varsa st.com siresinden indireceginiz "Stm32 CubeProgrammer" programı ile direk olarak st-link ile programı içeri atabilirsiniz.
Eger arduino gibi seri porttan program atmak isterseniz ya kartınızda önceden yüklü boot programının olması gerekir veya sizin öncelikle st-link programlayıcı ile bu boot programını işlemcinin içerisine atıp daha donra rs232 rx-tx pinlerine rs232-ttl dönüştürücü takıp seri porttan program atabilirsiniz.Her halukarda rs232-ttl dönüştürücünüzü mutlaka 3.3volt seviyesine ayarlamanız gerekir.Aksi taktirde chipinizi yakabilirsiniz.
Bu cihazı en mantıklı programlama şekli direk olarak kendi programlayıcısı st-link ile programlamak.
Boot programı vs ile ugraşmak boşuna ve gereksiz.
Zaten boot programının yaptıgı işlemde içindeki boot yazılımı ile sizin rs232 den gönderdiginiz dosyayı chipin başka bir bölümüne kaydedip sonra programın ordan çalışmaya başlamasını saglamak.
Kolay gelsin.

Kesinlikle haklısınız, iki cihazım var birisini ne yazıkki yaktım sanırım hiçbir şekilde dönüş yapmıyor , elimde sadece bir adet numune kaldı ve gerçekten nasıl süreç yöneteceğim konusunda korku yaşıyorum fakat adımları takip etmeye çalışacağım

fakat lora ile bağlantılı bir şema olduğu için, ben bu cihazı her durumda arduino üzerinden kodu yüklemem gerekecek

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri