STM32 Bilgim yok öneri bekliyorum

ilk adım bu şekilde ilerde voltaj değiştirme led parlaklığını değiştirme falan yapacağım ve 1 saat sonra kendisini off yapma gibi özelliklere de bakacağım o yüzden ilerisi için entegre gerekiyor ve bir sorunum var şimdi ben bunu programlamak için st-link v2 aldım orada swclk ve swdio çıkışları var ama kullanacağım kartta bunu rcc_osc32_in ve rcc_osc32_out çıkışlarını kullanmışlar ben st link v2 deki swclk ve swdio bunlara bağlayıp program atabilir miyim? entegrede swclk ve swdio var tabi ama onlara jumper çıkışı vermemişler çok küçük oldugu için oraya bağlantı yapıp ulaşamıyorum :(

hocam 16 ve 17. bacaklar dediginiz gibi jumpera baglanmis bndeki kartta yani oradan program yukleniyor fakat ben st32ide programiyla karti sectigimde o bacaklar rcc cikislari olarak gorunuyor bende o yuzdeb oradn mi atsam diye yazdim

Senin attığın şekilde 16 ve 17,PA13 ve PA14 olarak görünüyor yanlış entegreyi seçmiş olabilirsin

Senin attığın şekilde 16 ve 17,PA13 ve PA14 olarak görünüyor yanlış entegreyi seçmiş olabilirsin
bağlantıları yaptım aslında ama görünmüyor şuanda stlink v2 görünüyor ama entegre görünmüyor ne olabilir bunun sebebi çok dardayım şuanda.

Merhaba hocam, dediklerinizi yaptım fakat bir türlü bağlanamadım kartın jumper'nda bilmediğim bir 5. giriş var onu ne yapacağımı bilemedim bütün bağlantıları st-link v2'ye yaptım fakat kartı göremiyorum ayrıca kartın pinlerinin yerleri mi farklı anlamadım hocam stcubemx ile pin yerlerini ve datasheeten aldıgım pin yerlerini karşılaştırmasını attım kafam çok karıştı bir bakarsanız çok sevinirim resimlerle anlatmaya çalıştım yaptıgım şeyleri teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Ekli dosyalar

• görünmüyor,.jpg
    görünmüyor,.jpg
    234.3 KB · Görüntüleme: 7
  • KARŞILAŞTIRMA.jpg
    KARŞILAŞTIRMA.jpg
    150.6 KB · Görüntüleme: 7
  • CANNOTTARGET.jpg
    CANNOTTARGET.jpg
    83.9 KB · Görüntüleme: 7
Tam seçemiyorum ama noktanın sol altta olduğunu farzedersek vdd ve vss pinleri altta değil karşıda olacak. Zaten bi tane bypass kondansatörü var hemen dibinde. Senin işaretlediğin yerler vdda ve reset yani ikiside 3.3 volt olması lazım gnd karşıya girecek , yok nokta sol üst köşedeyse o bağlantılar programlamak için değil hariçten 32KHz osilatör bağlamak için yani st-link oradan programlayamaz. Ayrıca sol tarafa yazdığın Vdd olamaz genelde GND plane o şekilde bakıra yayılır Vdd ya ara kat olarak gider ya bir çizgi olarak. Eğer hata buysa devre beslemesini ters vermişsin muhtemelen yanmıştır o işlemci.

Tam seçemiyorum ama noktanın sol altta olduğunu farzedersek vdd ve vss pinleri altta değil karşıda olacak. Zaten bi tane bypass kondansatörü var hemen dibinde. Senin işaretlediğin yerler vdda ve reset yani ikiside 3.3 volt olması lazım gnd karşıya girecek , yok nokta sol üst köşedeyse o bağlantılar programlamak için değil hariçten 32KHz osilatör bağlamak için yani st-link oradan programlayamaz. Ayrıca sol tarafa yazdığın Vdd olamaz genelde GND plane o şekilde bakıra yayılır Vdd ya ara kat olarak gider ya bir çizgi olarak. Eğer hata buysa devre beslemesini ters vermişsin muhtemelen yanmıştır o işlemci.
gnd ve vdd farklı şeyler mi şimdi ben st link v2 deki gndyi orada gnd bağlaycağım peki vdd yerine neyi bağlayacağım? Ayrıca vss'nin konumu doğru mu? Ben resimde yanlış yazmışım o bakıra yayılana - kutup vermiştim gnd bağlamıştım en alttakine +3,3 volt verdim ama o gördüğüm kadarıyla VDDA girişine baglanmış ayrıca nokta sol altta dediğiniz doğru ve 5. bilmediğim en üstteki jumperı gnd bağlayınca qvisionda bunu gördüm fakat program yüklemek için f8 bastıgımda kablo kontrol edin falan yazıyordu st link utiliy ile de bağlanmaya çalıştıgımda program donuyordu oradan bağlanamadım ama qvisionda gördüm entegreyi böyle yaptıgımda.

Ekli dosyalar

• renditionDownload.jpg
    renditionDownload.jpg
    97.9 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45