stl 'yi ladder a çevirmek

cakir

Üye
Kod:
L PIW256
DTR
LN
L 2.0
LN
/R
RND
T MW0

laddera nasıl çevrilir? yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
hangi ortamda yazacağını seectüğün bir menü bölümü var oradan seçebilrsin

bende duşundum fakat deneyemedim suanda programın yuklu olduğu bır bilgisayarım yok yanımda,
sağolun

Doğrudan dönüştürülemez, ama komutların yaptığı işe bakılarak LAD'de yeniden yazılabilir:

PIW256'nın doğal logaritmasını (ln) alıyor, ln(2)'ye bölüp sonucu MW0'a yazıyor.

Doğrudan dönüştürülemez, ama komutların yaptığı işe bakılarak LAD'de yeniden yazılabilir:

PIW256'nın doğal logaritmasını (ln) alıyor, ln(2)'ye bölüp sonucu MW0'a yazıyor.

alvin arkadaşım aslında bende tam olarak dönüştüremiyeceğini tahmin ediyordum fakat deneyemiyorum suan kağıt üzerinde çalışıyorum sadece akşam o şansım olacak, sende ricam biraz daha açabılır mısın bu yazımı bana özelden de görüşebiliriz istersen

Daha açacak bir şey yok ki :) Yazdığım matematiksel işlemi yapıyor.

kısacası söyle daha once logarıtmık işlemler ile çalışmadım. ve ladder ile yazıyorum, stl cok tanıdık dııl. mesela DTR RND ne demek,netten araştırdım dijital type recorder (dtr) doğru mu?

DTR: Double Integer değeri Reel sayıya çevirir
RND: Yuvarlama işlemi yapar (Reel sayıyı tam sayıya çevirir)

Simatic Manager'da help kısmında detaylı açıklama var.

dtr ile word değerin reel sayıya dönüştürüyor.
rnd ise reel sayıyı integere dönüştürüyor. Bunları yardım kısmında bulabilirsin.

Kod:
L PIW256
DTR
LN        //ile reel sayıya çevirdiği değerin logaritmasını alıyor. ok.
L 2.0     // ile ne yapmak isteniyor?
LN       // ile ne yapmak isteniyor?
/R        // ile ne yapmak isteniyor?
RND     // ok.
T MW0  //   ok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye