STK465 ile bir ampli projesi

confickerbelasi

Profesyonel Üye
o telli 5watt dirençler telli oluyor.

Mr_YAMYAM

Profesyonel Üye
Direnç üzerinden 40W ta 4A geçer.
0.33X4=1.32=1.5W direnç yeterlidir.

DÜZELTME:
Formülde hata yapmışım. (I)kareXR olacaktı. 5W direnç gerekiyor.
Gusura galmayın.

Son düzenleme:
Konu Sah
serkan_48

serkan_48

Profesyonel Üye
@Mr_YAMYAM abi daha önce anfi için kutu yaptirmistin bu kutuyu yaptırırken çizimi nasıl yaptın? Bir lazer kesim için konuşacağım çizimi autocad ile istiyor. Sizde hazır çizim varmı?

Mr_YAMYAM

Profesyonel Üye
@Mr_YAMYAM abi daha önce anfi için kutu yaptirmistin bu kutuyu yaptırırken çizimi nasıl yaptın? Bir lazer kesim için konuşacağım çizimi autocad ile istiyor. Sizde hazır çizim varmı?
Firma benden DXF çizimi istemişti.
Ben de program olmadığı için potları ve bazı giriş soketleri gibi parçaları firmaya götürdüm.
Görevlinin elinde zaten kutu ve tüm panellerin kalıpları olduğu için bu kalıplara malzemelere uygun delikler çizdi.
Ön ve arka panel olmak üzere iki proje vermiş oldum.
Kutu çizimi bende olsa bile düğme delikleri uymaz. Çünkü tüm pot düğmeleri panelden içeri giriyor. Yani paneldeki delikler düğme boyutunda.
POWER düğmesini de yanıma almıştım.
Ben zaten çizimde yaklaşık yerlerini tarif etmiştim.
O kutuların tanesi 125TL iken ben iki panel kesimi için 400TL gibi para vermiştim.
Günümüzde kutu fiyatlarını zaten biliyorsun.
Tavsiyem, ya bozuk bir ampli bul, Ya da tüm malzemelerini önceden temin ederek kutuyu ve delikleri hesapla.

Konu Sah
serkan_48

serkan_48

Profesyonel Üye
Firma benden DXF çizimi istemişti.
Ben de program olmadığı için potları ve bazı giriş soketleri gibi parçaları firmaya götürdüm.
Görevlinin elinde zaten kutu ve tüm panellerin kalıpları olduğu için bu kalıplara malzemelere uygun delikler çizdi.
Ön ve arka panel olmak üzere iki proje vermiş oldum.
Kutu çizimi bende olsa bile düğme delikleri uymaz. Çünkü tüm pot düğmeleri panelden içeri giriyor. Yani paneldeki delikler düğme boyutunda.
POWER düğmesini de yanıma almıştım.
Ben zaten çizimde yaklaşık yerlerini tarif etmiştim.
O kutuların tanesi 125TL iken ben iki panel kesimi için 400TL gibi para vermiştim.
Günümüzde kutu fiyatlarını zaten biliyorsun.
Tavsiyem, ya bozuk bir ampli bul, Ya da tüm malzemelerini önceden temin ederek kutuyu ve delikleri hesapla.

Ben kesimi lazer ile yaptırmayı düşünüyorum. 6 parça kestirip birleştirmeyi planlıyorum ancak son ölçüler belli olmali.

Sanirim bu aşamada erken oluyor. Potlar düğmeler yerleşim planı için projenin tamamlanmış olması lazim.

Neyse bu kutu isi şimdilik beklesin. İkinci el amplilere bakıyorum ama bozuk bile olsa uçuk fiyatlar çekiyorlar. Birkaç soğutucu buldum. Bir tanesi çok büyük ya onu keserek kullanacağım yada daha uygun küçük bir soğutucu bulmalıyım.

Lm317hvt de yok İzmir'de bir arkadaşa söyledim hatfon yada onur çarşısında bakıp bana dönecek.

confickerbelasi

Profesyonel Üye
zamanında eski tüplü şohbenin sac kapağını amfisine kasayapan birini görmüştüm yapabilirsin bence.

Mr_YAMYAM

Profesyonel Üye
Daha işin başında bile değilsin.
Bir ampli çıkış modülü yapman seni hedefe götüremez.
kutu tasarımın hazır bile olsa yapılacak çok işler var.
@sasen1 in ampli projesini inceledin mi.?
En basit haliyle bir ton kontrol ve loudness devresi lazım.

Forum istatistikleri

Konular
121,699
Kullanıcılar
437,622
Son üye
okan_munusoglu_92@hotmail

Yeni konular