STK4048 2 X150W Stereo Amplifier

trn123

Üye
Merhaba arkadaşlar yabancı bir siteden bulup çalıştırdığım, daha öncede başka bir forumda paylaştığım denenmiş kaliteli bir devredir. Devrede 2 adet STK4048 entegresi kullanılmıştır, 2x48VAC ile besledim sorunsuz çalışmaktadır ayrıyetten devrede bulunan opamplar sesin kalitesi için geri besleme görevi görmektedir, hoparlör DC koruması ve geciktirme devreleri 741 entegresi ile gerçekleştirilmiştir bu katlar içinde 2x15VAC besleme girişi bulunmaktadır bulunmaktadır güvenle yapıp memnun kalacağınız bir devredir sizinle paylaşmak istedim.

Ekli dosyalar

• STK DOSYALAR.rar
    1.7 MB · Görüntüleme: 203
Devre çalışırken dip sesi varmı?

Herhangi bir dip ses veya bozulma olmuyor 30'luk kolonlarda denemesi yapıldı, sesi karakter olarak referans devrelerindeki gibi değil; hoş bir farklılık var, bu olay sanırım lf411 opamlar ile sağlanıyor, son seslerde dahi bozulma yok trafo gücü ve STK'nın kalitesi önem arzediyor burada.

STK ların sesini çok severimde piyasada hatta dünyada orjinal stk yokki piyasada orjinal diye satılanlar bile havadaki nemden bile sorun çıkartıyor.Bu arada dip sesi sormamın sebebi 2x150watt büyük bir güç ve pcb de şase biraz dolambaçlı geldi.Tabi burada malzemelerin kalitesi çok önemli özellikle opampın

Devrede ilk kullandığım STK ları İstanbul'dan sipariş etmiştim gayet güzel çalıştı uzun süre deneme yaptık açık vaziyette, ısınma dahi olmadı. Lakin bizim bir hatamız sonucu entegreleri yakınca ikincileri Antalya'dan aldım, aynı devre aynı güç kaynağı entegreler anında ısınma yaptı ve sesi biraz açınca da dumanlar çıkmaya başladı, kesinlikle fark ediyor STK ların iyisini bulmak zor. En son 4050 taktım üzerine sağlıklı çalışıyor. Devrenin proteus çizimini ben yapmıştım orjinalina sadık kalmaya çalıştım, jpeg formatındaki baskı devresini de kırmızı renkli resmi düzenleyerek yapmıştım tabi net'lere göre çizildiğinden kolayca düzenlenebilir tekrardan.

Hurda LBT veya MHC serisi SONY midi veya mini setlerin içinde harbi STK SONYO var. Ben Ankarada İtfaye meydanından ara sıra buluyorum..Bulunduğunuz şehirdeki bit pazarlarını ara sıra vakit buldukça dolaşın, STK fiyatına alabiliyorsunuz.. Hemde hazır amfi devreniz oluyor..

Hurda LBT veya MHC serisi SONY midi veya mini setlerin içinde harbi STK SONYO var. Ben Ankarada İtfaye meydanından ara sıra buluyorum..Bulunduğunuz şehirdeki bit pazarlarını ara sıra vakit buldukça dolaşın, STK fiyatına alabiliyorsunuz.. Hemde hazır amfi devreniz oluyor..

bende de içinde stk 417-090 entegreli anfi bulunan bir müzik seti vardı (içi lg dışı beko) anfi kısmını söküp aldım kullanıyorum tv de kullanıyorum, gayet güzel ses veriyor, (bass biraz düşük ama sebebi hoparlörlerden sanırım) güç devresi de üstünde oluyor, bence de çok mantıklı. en azından orjinal stklı bir anfim oldu :)

s.a fiyatı ne kadar tutar acaba

A.s stk'ların iyisini bulursanız ki tavsiye ederim, fiyat biraz yükselir, trafo dahil 120-150 tl arası masrafı olmuştu yaptığımızda.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar yabancı bir siteden bulup çalıştırdığım, daha öncede başka bir forumda paylaştığım denenmiş kaliteli bir devredir. Devrede 2 adet STK4048 entegresi kullanılmıştır, 2x48VAC ile besledim sorunsuz çalışmaktadır ayrıyetten devrede bulunan opamplar sesin kalitesi için geri besleme görevi görmektedir, hoparlör DC koruması ve geciktirme devreleri 741 entegresi ile gerçekleştirilmiştir bu katlar içinde 2x15VAC besleme girişi bulunmaktadır bulunmaktadır güvenle yapıp memnun kalacağınız bir devredir sizinle paylaşmak istedim.
KOREKCIE_PREPINAC.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri