STEP7 Microwin ve Windows 7 sorunu

gomorra

Üye
Arkadaşlar step7 microwin V5.4 programını bilgisayarıma yüklemek istiyorum.Fakat işletim sistemim windows 7 oldugu için yükleme sırasında sorun yaratıyor.Setup dosyasına sağ tıklayıp uyumlulugu windows XP yaptım fakat yine de yükleyemedim.Acaba bu konuda bilgisi olan var mı?

Yardımlarınızı bekliyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
step7 de 7 tane disk1 disk2.....disk7 var herbirini ayrı kuruyorsun ilki nextde sonra mavı bant yarıda kalıyor disk1 kurdun mavi mand durdu disk(1) 1 yerine 2yaz buşekilde 7 ye kadar bendehata veriyo zanetti dene yanıl ile oldu yap olur.

Sanal PC programlarından birini kurup XP yi yükleyerek burda çalışmaktan başka bir çözümü yok malesef şimdilik, Win7 de ki XP uyumluluk moduda bir nevi aynı işlemi yapıyor lakin pek başarılı çalışmıyor. Gerçi bu yıl sonunda Simatic manager ve Scout için Win7 versiyon çalışmaları sonuca ulaşacak diyorlar ama kim bilir...

arkadaşlar çözümle ilgili linkleri verebilir misiniz?

arkadalar windows 7 ye microwin i kurmayı başardım.

ilk önce setup menüsüne sağ tuş tılayın uyumluluk menüsüne girin "win xp sp2" yi seçin ve kurulumu gerçekleştirin.
muhtemelen çalışacaktır.
eğer masa üstüne gelen kısayol çalışmaz sa ikona sağ tuş tılayın ve gene "win xp sp2" yi seçin kesin çalışacaktır.
ben de çok uğraştım bu yöntemi buldum gayet güzel bir şekilde kullanıyorum.
herkese iyi çalışmalar.

uyumluluk moduyla beraber yönetici olarak çalıştır seçeneğini kullanırsan bi sorun kalmayacağını düşünüyorum ben kurdum ve böyle yaptım

sağ tıklayıp uyumluluktan windows xp service pack 2 yi seçin ve sonunda bu program için kaydet deyin. sonra kurulan programın masaüstü ikonunada aynı işlemi uygulayın her açarken değişikliğe izin ver için evet deyin. başka çözüm aramaya gerek yok arkadaşlarda belirtmiş zaten. format atıp xp yüklemek istemeyen arkadaşlar için tek çözüm yolu. kolay gelsin

hiç uğraşma çözüm dah öncede dedim en sağlıksı olduğunu düşündüğğüm wmware yazılımı sanal işletim sisteminin içine kurmak.normal bir bilgisayardan hiç bir farkı yok.

Arkadaşlar MicroWIN için önerdiğiniz çözümler hangi bit ve hangi sürüm Windows7 içindir.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri