Step veya Servo Motor Projesi

mozcam123

Üye
Herkese merhaba arkadaşlar. Bir projemiz var endüstriyel olarak. Basit bir proje ama ilk olacak benim kaynak araştırması yaptım ama pek bir şey bulamadım.

butona bastığım zaman motor 365 derece dönecek ve duracak. Bir turunu kademeli potansiyometreyle ayarlayacağım. Hepsi bu. Hangi motor almalıyım, nasıl sürebilirim, nasıl kontrol edebilirim hiç bir bilgim yok. Yardım ederseniz sevinirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Step motor kullan daha ucuza gelir. Analog sinyal giriş kontrollü sürücü alırsan. Potu analog girişe bağladığında potu çevirdikce motor dönecektir.

Herkese merhaba arkadaşlar. Bir projemiz var endüstriyel olarak. Basit bir proje ama ilk olacak benim kaynak araştırması yaptım ama pek bir şey bulamadım.

butona bastığım zaman motor 365 derece dönecek ve duracak. Bir turunu kademeli potansiyometreyle ayarlayacağım. Hepsi bu. Hangi motor almalıyım, nasıl sürebilirim, nasıl kontrol edebilirim hiç bir bilgim yok. Yardım ederseniz sevinirim.
Servo motor bildiğim kadarıyla 180 derece dönüyor zaten.

Servo motorla 365 dereceyi ayarlarsın ancak step ile o sonundaki 5 derece zor olur bildiğim kadarıyla.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri