Step Surucu, Kontrol Kart Seçimi; LPT mi? USB mi?

Çoook eski chip .
Uğraştığına değmez.
Ayrık elemanlarla yapacaksan A4989 idealdir.
TB6600 yeni versiyon bulması biraz zor olabilir ve çıkış mosları entegredir siz belirleyemezsiniz.
A4989 3-4 dolar...

Çoook eski chip .
Uğraştığına değmez.
TB6600 yeni versiyon bulması biraz zor olabilir ve çıkış mosları entegredir siz belirleyemezsiniz.
A4989 3-4 dolar...

A4989 ' a baktım, datasheet'e göre iyi güzel ama hiçbir yerde yok.
TB6600 chip olarak 6-7usd gibi fiyatla aliexpress'de yeni gördüm.

Çoook eski chip .
Uğraştığına değmez.
A4989 3-4 dolar...

yorumlar yeni oldugu için sorayım dediydim, yapmaktansa almak daha mantıklı olacak sanırım.

Açıkçası paralel port kartlarda kullandığınız motor markalarına kablolara kadar hemen herşeyden kaynaklı farklı sorunlar çıka biliyor. Arkadaşın bahsettiği USB CNC Kontrol Kartı 3 Eksen Mach3 Uyumlu - Elektronik Devre ve Çeşitli Elektronik Ürünler sahibinden.com'da - 85321515 bu linkteki kart en sorunsuz ve düzgün çalışanlarından. Sadece 200 bin satır kod yüklerseniz yüklemesi biraz uun sürüyor onuda PC nin ramını artırarak hızlandırırsınız. Yok parazit oldu yok o motorda pals düzgündü sürücüyü değiştim kaçırma var gibi dertler olmaz. Ha aynı kartı trde daha ucuz satanlarda var araştırın. Ucuz derken gene 300 lirayı gözden çıkarın.

saygı değer üstatlar paket veri degil anlık bit gönderide
usb mi hizlidir lpt mi birde lpt nin maxsimum hiz degeri
nasıl hesaplanır

saygı değer üstatlar paket veri degil anlık bit gönderide
usb mi hizlidir lpt mi birde lpt nin maxsimum hiz degeri
nasıl hesaplanır
usb teknoloji bakımında daha hızlıdır ama parazit (sistem kablolaması iyi yapılırsa bu sorunda ortadan kalkar) sorunu lpt ye göre daha çoktur.

yazılarınızı basdan sona okudum 1 adet lpt port 3 eksen kart aldım toshıbanın ama leptoptakı rs32 portu ıle çalıstıramayacagımı acı ıle ogrendım acaba lpt porttan rs 32 ye cevırme ımkanımız varmıdır

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri