step motorların ısınması yardım

teşekkür ederim sen bu işi biliyorsun hela olsun çok saol varol .sorun çozuldu

Rica ederim sorunun çözülmesine sevindim...

Bütün mesajlarda sana akım ayarlamalarını kontrol etmeni tavsiye eden mesajlar var ama malesef bu memleket okumaktan uzak...
herkes akımı kontrol et demiş ama sana illaki jumperleri swichleri diye nokta atışı beklersen çokkk işin var demektir :(

3 eksen içinde ayrı arı o 6'lı jumperleri off yap. O zaman 1/16 çözünürlüğe geçmiş olursun. Daha sonra Motor Tuning bölümünden Step Per ayarını 320 yaptın mı tamamdır. Ben 2 ay boyunca motorlarda yumurta pişirdim :D ama sonradan öğrenince düzelttim hemen hiç birinde de ısınma olmada daha. Yalnız jumperleri karta elektrik vermeden yaparsan daha iyi olur. Bir sakıncası var mı bilmiyorum ama tedbiren kapalı iken yapmak lazım :)

3 eksen içinde ayrı arı o 6'lı jumperleri off yap. O zaman 1/16 çözünürlüğe geçmiş olursun. Daha sonra Motor Tuning bölümünden Step Per ayarını 320 yaptın mı tamamdır. Ben 2 ay boyunca motorlarda yumurta pişirdim :D ama sonradan öğrenince düzelttim hemen hiç birinde de ısınma olmada daha. Yalnız jumperleri karta elektrik vermeden yaparsan daha iyi olur. Bir sakıncası var mı bilmiyorum ama tedbiren kapalı iken yapmak lazım :)

Her makinaya göre 320 olmaz. Belki vatandaşın makinası seninkinden farklı tahrik sistemi kulanıyordur:)

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri