step motor

askb

Üye
Merhaba,
FPWINPRO editörünu kullanarak STEP motor sürmek istiyorum.Baglantı ve örnek program paylasabilirmisiniz.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba
FPWINPRO editörünü bilmiyorum hiç kullanmadım ama ben sizin için MPLab kullanarak basit bir demo step motor bağlantısını ve de asm yazılımını vereyim.Belki işinize yarar.Kolay gelsin.

Syn kudretuzuner,öncelıkle tesekkur ederım.
Gonderdıgınız ornege yakın pıc ile surulen bır step motor kontrol kartı yapmıstım.Ancak plc nın cıkısından pals ve yon bılgısı gelıyor.Kart uzerıne ılerı gerı hızlı yavas butonları mevcut.Bu butonlar basarak hareket ettırıyordum.bu durumda benım kart uygun olmuyor.Ornegın y0 dan pals y2 den de yon bılgısı gıbı.Benım yaptıgım kartla plc cıkıslarını tam olarak adepte edemedım.Yanı plc den gelen pals e gore pıc ile pals cıkmam gerekıyor.Bunuda tam olarak yapamadım.Bu yuzden
L297+L298 li bir devre yapmayı düşünüyorum.Sanırım ondan sonra işim kolaylaşacaktır.

Merhaba,fpwınproda "step motor sürme" program örnegi olan varmı? Plc'im fp0c16cp.
Yardımcı olursanız sevınırım.

Merhaba aşağıda linklerini verdiğim örneklerden faydalanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• FP0_FPWINPRO_JOG_KONTROL.rar
    20.7 KB · Görüntüleme: 13
  • fpwin pro _fp0_fpe_servo kontrol.rar
    71.6 KB · Görüntüleme: 9
Teşekkür ederim.PanasonicDestek.hemen deneyecegim.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri