Step Motor Kontrolü

çok teşekkürler panasonic destek bu linki açabildim.ingilizcem yetersiz olduğundan komutun açıklamasını translate e çevirtiyorum ama anlaşılır bir sonuç edinemiyrm F171 SPDH komutnn anlamı ne ve dmv komutunu neden kullandık açıklarsanız çok yardımcı olmuş olacaksınız.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba

F1 Dmv komutu 32bit data yı bir alandan başka bir alana taşıma komutudur.

K 10000 gibi ifade edilen değerler sabit değerlerdir. (onbin)

H 11100 gibi ifade edilen değerler hexdecimal değerlerdir. (F171 servo sürme komutunun nasıl çalışacağı bu kodlar ile belirlenir.)

Kontrol Kodu: DT10 a yazılmıştır.
Minimum hız: DT12 ye yazılmıştır.
Maksimum hız: DT14 e yazılmıştır.
Kalkıs Durus Zamanı: DT16 ya yazılmıştır.
Gidilecek Hedef : DT18 e yazılmıştır.

Merhaba Panasonic Destek bende fp0r c32cp plc ile a5 sürücüyü kontrol etmek istiyorum fakat daha önce hiç uğraşmadığım bir iş ve plc datasheetinde pulse çıkışı için f168 ve f169 fonksiyonları ile örnekler var ama fpwingr de ben bu fonksiyonları bulamadım başka bi çözüm yolu veya örnek verebilirseniz cok sevinirim. ayrıca bir sorum daha olucak bu plc ile kaç adet servo motoru kontrol edebilirim kaçtane pulse çıkısı var ve bunlar hangileri.

Merhaba,
FP0R serisi plc F168 ve F169 komutlarını kullanmaz.(Fp0 serisi plc nin komutlarıdır)
Bu plc 2 faz olarak 4 adet servo sürücüyü sürebilmektedir.

Teşekkürler Panasonic Destek verdiğiniz örnek çok yararlı oldu .Bir sorum daha olucak puls direction olarak sürücüleri sürüyorum, istediğim şekilde çalısıyor şuan ch0 ve ch1 i kullanabiliyorum. ch0 ve ch1 in puls çıkışını durdurmak için forced stop kullanıyorum ve dt90052 nin içine ch0 için h140 ve h100 , ch1 için h1108 ve 1100 atınca durduruyor. ch2 ve ch3 ü kullanabilmem için bu registerlara hangi verileri atmam gerekiyor.

İyi çalışmalar.

Merhaba

CH0 için:H108 -H100
CH1 için:H1108-H1100
CH2 için:H2108-H2100
CH3 için:H3108-H3100

İyi çalışmalar

Merhaba fp gr pragramı kullanıyorum step motor sürmek istiyorum fakat bi türlü örnek program bulamadım yardımcı olur oıurmusunuz lütfen

Merhaba

Elimdeki bir kaç örneği gönderiyorum umarım yardımı olur

Ekli dosyalar

• FP0_SERVO_CONTROL.rar
    40.5 KB · Görüntüleme: 21
  • FP0 İLE y0 ve y1 den 2 servo kontrolü.rar
    870 bayt · Görüntüleme: 20

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595