step motor hemen duruyor

dostlar projem asansör.
devre isite normal olarak çalışıyo
çağırma butonuna basınca step motor dönmeye başlıyo ve switc he vurunca duruyor olması gerekiyo ama bunu baskı devresini çıkarttım denedim çağırma butonuna bastıktan 3,2 sn sonra otomatik duruyor yardımlarınızı bekl.şimdiden tşkkürler

Son düzenleme:
wdt derken tam olarak anlamadım
zaten ben programlamadım hocaya programlattırdım

Son düzenleme:
Eeeeeee
ıııııııııııııııııı
hımmmmm
şeyyyyyy
eeeeeeeeeeeee
:mad:

Devre yok , kodlar yok , resim yok , ne dememizi bekliyorsun ?

Bu tip sorularınızda , çalışma dosyalarınızı eklerseniz insanlar yardım için istek duyabilirler...

tama alın kodlar devreler şemalar hepsi burada

Ekli dosyalar

• Yeni_WinRAR_ZIP_archive.zip
    55.1 KB · Görüntüleme: 63
Arkadaşım devren normal gibi ama kodları incelemedim müsait bir zamanda bakıcam ama sorun beslemeden kaynaklanıyor olabilir. Şemada göstermiyor ama pic i nasıl besledin. Step motor çalışma anında fazla akım çekiyor olabilir veya çalışma anında parazit yapıp pici resetliyor alabilir.

Bunu anlamanın en kolay yolu devreni motor olmadan çalıştır.Motor uçlarına led bağla ve aynı şekilde durum oluşucakmı bir gözle.

simülasyonda denedim, ilk başta çalışmadı ama sonradan farkettim çalıştı. biraz incelemek gerek.

aslında kodlar düzgün görünüyor, config satırını ekledim bir bunu dene derim.

olmazsa bakılır yine...

ekteki asm dosyasına bak hex i dene derim

Ekli dosyalar

• asan.rar
    1.2 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
similasyonda herşey gayet güzel çalışıyor devreyi kurdum motor yerine led denedim yine kesme oluşuyor cristal yerine rc osilatör kullandım

ceplarınız için tesekkür ederim.

rc kullandıysan config i rc ye göre düzenle bir de öyle dene. bu aralar zamanım olmadığı için pek bakamadım...

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri