Step motor hakkında yardım

gznfrylmz

Üye
ffw27.jpg

ffw3d.jpg

ffw3q.jpg

arkadaşlar ricam olucak bu resimdeki motorlar hakkında bilgi verirseniz gördüğünüz gibi farklı motorlar çıkma aldım baya iyi durumda çalışan makinalardan söküldü sürücü olarak bu farklı motorları aynı sürücü ile kullanılabilirmi mekanik konusunda takıldığım yer yok ama elektronikde yardımlarınızı bekliyorum gravür işleyen 3 eksen küçük bişeyler yapmak istiyorum torkları yeterlimidir

Sanyo Denki America Nema 23 High Performance ISO 9002 Hybrid Two-Phase Stepper Motors

Ekli dosyalar

• Sanyo Denki America Nema 23.pdf
    474.1 KB · Görüntüleme: 0
hocam teşekkür ederim ilgin için burdaki iki linkdede motorların hybrid olduğunu söylüyor diğer unipolar motorlardan farkı varmıdır yoksa hepsi hybrid olarakmı geçiyor bilgilendirimisin ve bu motorlar için ebay den aldın herhangi cnc kontrol devresi yeterli olcakmıdır çünkü minebea motor 24 volt ama sanyo motorların voltunu göremedim en azından olnalrında coğu elımdekı motorlarda çok düşük volt değerinde kartın performansını engellermi aradaki voltaj farkı çok soru soruyorum mazur görün ama inanın bilmedeğimden öğrenmek isteği ağır basıyor hazıra kaçmak istemiyorum

hocam teşekkür ederim ilgin için burdaki iki linkdede motorların hybrid olduğunu söylüyor diğer unipolar motorlardan farkı varmıdır yoksa hepsi hybrid olarakmı geçiyor bilgilendirimisin ve bu motorlar için ebay den aldın herhangi cnc kontrol devresi yeterli olcakmıdır çünkü minebea motor 24 volt ama sanyo motorların voltunu göremedim en azından olnalrında coğu elımdekı motorlarda çok düşük volt değerinde kartın performansını engellermi aradaki voltaj farkı çok soru soruyorum mazur görün ama inanın bilmedeğimden öğrenmek isteği ağır basıyor hazıra kaçmak istemiyorum

Step Motorlar

bu motorların hemen hemen aynı olanlarını bende aldım. tb6560 kartla problemsiz çalıştılar.

motorları bir arkadaşımın aracılığı ile aldım ama nerden kimden aldık ögrenırız hemen size burdan bildirim motorlar bana 3 tanesi 60 liraya geldi yanındada isveç malı bir tanede mıcro step motoruda hediye etmiş. aykut abi bende o kartı inceliyordum bir haftadır deneme amaçlı acemeliğimi atmak için uygun bir kart gibi duruyor umarım sendeki gibi sorunsuz çalıştırım şu anda cnc şasesini hazırlıyor 3d cad programda çizimler bittiginde render ını koyucam buraya eksiklerimide bana sölerseniz cok sevinirm

arkadaşlar bunları nerden alıyorsunuz web adres felan verseniz
bizde bakalım fiyatlarına :)

fotokopi tamir Bakım işiyle uğraşan arkadaşlarla iletişime geçin hocam. bu motorlar hurdacılara gidiyor. özellikle eski fotokopi makinalarında güçlü motorlar oluyor.

ikinci resimdeki motordan (3,6A olan) bulmaya çalış. aynısı bende var. bulabilirsen 4 tanede ben alırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri