Step 7 Microwinde buton tetikleme

fluue

Üye
Merhaba arkadaşlar. öncelikle cevabını aradığım soruyu sitede aradım ancak bulamadım. daha önce sorulmuşsa kusura bakmayın şimdiden.

ben step 7 microwin ile çalışıyorum. yeni yeni eski bilgileri tazelemeye çalışıyorum ancak unuttuğum bi çok şey var.

set reset kullanarak 2 butona bağlı çıkışlarımız var. I0.0 butonuna basıldığında Q0.0 çalışmaya başlıyor. I0.0 tekrar aktif edildiğinde Q0.0 duruyor. bu aynen I0.1 ve Q0.1 için de geçerli. benim yapmak istediğim sizlere sormak istediğim şey ise: I0.0 aktif iken yani Q0.0 çalışıyorken, I0.1 butonuna basıldığında I0.0 devre dışı kalıp Q0.0 çıkışı durması. yani birbirlerini tetiklemesi. benim yaptığım şekilde. birini durdurmadan diğerini çalıştıramıyorum. Q0.0 ve Q0.1 çıkışlarını bant olarak ele alırsak, sağa ve sola gidişlerde mutlak suretle durdurmadan verim alınamıyor.

şimdiden teşekkürler.

rZXVVM.png

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Network 2de I0.0 ve yukselen kenara paralel I0.1 ve yenı bir yukselen kenar yazın.
network5de de I0.1 ve yukselen kenara paralel I0.0 ve yenı bir yukselen kenar yazın.

yani I0.1 ile start verirken eger setse M0.0 ı resetlemiş olacakasınız.
I0.0 ile start verirken setse M0.1i resetlemiş olacaksınız.

Network 2de I0.0 ve yukselen kenara paralel I0.1 ve yenı bir yukselen kenar yazın.
network5de de I0.1 ve yukselen kenara paralel I0.0 ve yenı bir yukselen kenar yazın.

yani I0.1 ile start verirken eger setse M0.0 ı resetlemiş olacakasınız.
I0.0 ile start verirken setse M0.1i resetlemiş olacaksınız.

çok teşekkürler :)

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri