Step 5 V7.23 ve Windows XP

knight

Üye
Arkadaslar yeni bir dizustu bilgisayar almak istiyorum. Aldigimda xp SP2 yukleyecegim. Step 7 icin bir sorunum yok ama step 5 V7.23 u nasil yukleyecegimi ve CPU ile nasil haberlesecegimi bilmiyorum.
Step 5 V7.23 u windows xp de kullanan arkadaslar varmi? Hangi baglanti kablosu kullaniliyor, PCMCI kartina gerek var mi?
Tesekkurler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Step5, XP'de çalışır. Problem yok.
Ancak yeni dizüstülerde COM port olmaması problem.
USB-RS232 çeviricilerle S5'e bağlanmayı ben başaramadım. Başaranları net'te okuyorum ama detayını bilmiyorum.
PCMCIA kartı derken PCMCIA yuvasını kastediyorsanız Step5 için gerekmiyor. Step7'nin PCMCIA tip haberleşme kablosunu kullanacak olursanız gerekecektir.

Kendi imalatımız olan usb kablolar siemens s5 serilerinin 90-95-100-115 ve 135 serileri ile sorunsuz haberleşmektedir. Daha önce 2. el pazarı kısmında mevcuttu ama site yenileme çalışmaları sırasında silindi ve birdaha güncelleyemedik. Elimizde bol miktarda bulunmaktadır.

Ben Molehiya arkadaşımızdan USB S5 kablosunu aldım ve uzun süredir kullanıyorum
bir gün bile çalışmam demedi.. inanın orjinal kablosu var ama latop da kullanamadığım için bir köşede çürüyor kullanmıyorum...

rs232 - usb donusturucusuyle mı kullanıyorsunuz? Fıyatı ne kadar acaba?

syn arakdaşlar molehiya abiden eğer elinizde orjinal kablo varsa bırakın kenara molehiya abiden kabloyu alın orjinaline bin basar bir defa alın arakanıza bakmayın arakadşlar molehiya abi hizmetlerin ve yardımların için sağolasın

Kendi imalatımız olan usb kablolar siemens s5 serilerinin 90-95-100-115 ve 135 serileri ile sorunsuz haberleşmektedir. Daha önce 2. el pazarı kısmında mevcuttu ama site yenileme çalışmaları sırasında silindi ve birdaha güncelleyemedik. Elimizde bol miktarda bulunmaktadır.

Kablonun fiyatı nedir?

Molehiya selam, elinde 95U kablosu var mı?

Molehiya tekrar slm
özeline mesaj gönderemiyorum, 95U için bağlantı kablosu almam gerekiyor.
İletişim kurmam için bilgi verebilirmisin?

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri