Step 5 ile s5 plc den program nasıl çekilir?

fractal

Üye
ilk def s5 plc den program çekicem ama tam olarak nasıl yapılır bilmiyorum.plc kablosunu aldım.usb dönüştürücü ve sanal xp kullanıyorum.bu step 5 programını nasıl ayarlayarak plc online olup programı çekebilirim.çektikten sonra monitoring -izleme nasıl yapabilirim?
çektiğim programları nasıl kaydedrim ve çektiğim programların ladder larını hangi dosyadan bakabilirim?

teşekkürler..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
aşağıdaki dökümanda herşey anlatılyor.nasıl bağlanılıp upload download yapılacağı..
http://www.thaiplc.com/download/19SiemensS5Upload.pdf

çektiğimiz programın örneğin fb40 bakmak istiyorum ama pgdn ile ilerleye ilerleye bakabiliyorum.direk txt formatında çıktısını alamazmıyım?komple programın çıtısını alabilirmiyim..

Documentetion bölümü altından çıktı alabilirsin, yazıcı bulmak sorun olabilir.

biri yapmıştı indirdiği programı birşeyler yapıyordu.bir sürü çıktı dosyası oluşuyordu içlerinden birini açıyordu txt formatında tüm program açılıyordu...

biri yapmıştı indirdiği programı birşeyler yapıyordu.bir sürü çıktı dosyası oluşuyordu içlerinden birini açıyordu txt formatında tüm program açılıyordu...
Documentation bölümü altından çıktı alma aşamasına geldiğinde printer seçeneği yerine file seçeneğini işaretler sen açtığın program dosyasının içine notdefteri ile aça bileceğin çıktıları oluşturuyor lader yada referans tablosu ne istersen kolay gelsin.

harikasınız vallla çok müthiş paylaşım emeği geçen kardeşlerime çok teşekkürler allah herzaman böle olmanızı nasip etsin her daim

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri