STATİK ELEKTRİK hakkında yardım

mcolak_057

Üye
mrb benim bir sorunum var. matbaa işi ile uğraşıyorum işleri basarken makinede ve işlerde statik elektrik oluşuyor makine topraklamaya bağlı ama yine statik oluşuyor bununla ilgili bir sistem var ama çok pahalı sizden ricam başka bir yolu var mı yada kendim yapabileceğim birşeyler var mı çok zor durumdayım acil yardım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşım topraklamanı yeniden gözden geçir ALLAH korusun yangın bile çıkabilir. Eğer gerekiyor ise topraklama yenile veya çoğalt.

Benim tahminimce siz makinada uretimini yaptıgınız kagıt ve benzeri urunlerin yapısmasında şikayetiniz var bir sefer bu tur bir sorunla ilgilenmistim bir kere kullandıgız toprak hattı diger cihazlarınkinden bagımsız olsun ve ayrıca bulunan havanın iyonizasyonlaştırılması lazım ayrıca calışan kişilerin bile antistatik bileklik takması antistatik ayakkabı giymesi gibi bir cok konu var ve bir cogu ile istediginiz sonuca yaklaşabilirsiniz..

mrb benim bir sorunum var. matbaa işi ile uğraşıyorum işleri basarken makinede ve işlerde statik elektrik oluşuyor makine topraklamaya bağlı ama yine statik oluşuyor bununla ilgili bir sistem var ama çok pahalı sizden ricam başka bir yolu var mı yada kendim yapabileceğim birşeyler var mı çok zor durumdayım acil yardım

slm öncelikle tüm ayrı parçaları 25 veya 35 lik bir kablo ile birbirine baglantıla ( metaller birbirine baglı olsa bile ) sonra müstakil bir topraklama ile sonlandır eyer yeterli olmassa çubuk sayısına ilave yap kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri