Starter Geç Ateşliyor

aydın1878

Üye
arkadaşlar 2x18 W Kimelsan Floruesan Lamba geç yanıyor (yaklaşık 50 saniye sonra) Starter geç ateşliyor diye starterleri değişitrdim ama yine geç yanıyor acep neden ??

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
balastın gücüne bi bak bazen yapabilyor saten ya balastan yada starter'dendir

devredeki gerilim düşük olabilir.bi ölçün isterseniz.

Fluoresant lamba elemanlarının güçleri birbirlerine uyumlu olmalıdır. 40 Wattlık
fluoresant ampül kullanılacaksa 40 Wattlık balast ve 40 Wattlık starter kullanılmalıdır. Faz
balasta ve balast çıkışı flamana seri olarak bağlanmalıdır. Bağlantılarda gevşeklik
olmamalıdır. Starter yuvasına tam oturmalı gevşek kalmamalıdır. Düşük gerilim olan
yerlerde fluoresant lambanın çalışmayabileceği unutulmamalıdır. Elektronik balastta starter
kullanılmayacağı unutulmamalıdır.

bence iyi bir marka starter al erken ateşleyenler olamsı lazım eğer sorunun yine devam ederse Fluoresantı değiştir yine de devam ederse artık komple değiştir demiyecem geç ateşledi diye değiştirmenin luzümü yok.tabi evde kullanıyorsan

aydın1878 arkadaşım !
Şayet 40 w. balast ile 2 adet lambayı seri kullanıyorsan geç ateşleme olabilir. Yok 2 adet 20 w. balast kullanıyorum dersen balastları değiştirmeni tavsiye ederim. Belli bir zaman sonra balastlar özelliğini kaybediyor. Tahminen 300 adet adet fluoresant armatürlerin 50 tanesinin balastlarını değiştirmek zorunda kaldım.

Sn.aydın1878,ortam sıcaklığıda etkili oluyor.Soğukta daha geç ateşleme oluyor.Elektronik balast kullanabilirsin.Patlak atılacak tasarruflu ampullerin bazen devresi sağlam oluyor.Sadece bu kısmını alıp istediğin floresana tak yakıyor.Ben 36 w, 32W ve 18 W da denedim.

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim 40 w. balast ile 2 adet lambayı seri kullanıyorum straterleri değiştirdim (Philps 4-65w) sorun kalmadı...

aydın1878 ' Alıntı:
arkadaşlar ilginize teşekkür ederim 40 w. balast ile 2 adet lambayı seri kullanıyorum straterleri değiştirdim (Philps 4-65w) sorun kalmadı...

40w Balast ile 2 adet 18w ampulü seri kullanıyorsanız 4w-22w seri 110volt S2 starter kullanmanızı tavsiye ederim

arkadaşlar ben bişey soracam 32w lık bir fluorasanı kompanze ederken kaç uF lık kondanstor kullanırız....cvb bekliyorum şimdiden teşekkurler

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri