Start stop butonu devre şeması

Gerekli26

Üye
Selamın aleyküm abilerim. Bana yardım ederseniz sevirim.
Motoru start stop ile çalıştırılıp durdurulması ve zaman rölesi ile devreden çıkartılması şeması lazım. Arıza lambası enerji var lambası çalıştı lambası da bu şemaları dahil olmasını istiyorum. Şema çizimini bana gösteren olursa hayır duamı edeceğim lütfen

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Selamın aleyküm abilerim. Bana yardım ederseniz sevirim.
Motoru start stop ile çalıştırılıp durdurulması ve zaman rölesi ile devreden çıkartılması şeması lazım. Arıza lambası enerji var lambası çalıştı lambası da bu şemaları dahil olmasını istiyorum. Şema çizimini bana gösteren olursa hayır duamı edeceğim lütfen

H3 lambasini Q1 dende gecirilebilir.

Ekli dosyalar

• 20190430_202605.jpg
    20190430_202605.jpg
    249.2 KB · Görüntüleme: 121
H3 lambasini Q1 dende gecirilebilir.

Q1 termik kontakları yer değiştirmesi gerekiyor hatalı olmuş. Kontaktör Bobin devresi üzerindeki kapalı, arıza lambasına seri olan açık kontak olacak.

Termik.png

Q1 termik kontakları yer değiştirmesi gerekiyor hatalı olmuş. Kontaktör Bobin devresi üzerindeki kapalı, arıza lambasına seri olan açık kontak olacak.

Ekli dosyayı görüntüle 53900

Devrede motor korumayi baz aldigim icin sekli onun sembollerini kullandim. Termik olsaydi dediginiz gibi olucakti hocam.
Dikkat ederseniz semaya e belirtmedim Q belirttim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri