Start stop bağlantı sorunu

Cewo26

Üye
Arkadaslar herkese selam bu islerde yeniyim motora 2 sekilde kontrol edilebiliyo yani pako sarteli 2. Kademedeyken bilgisayardan motor calisiyo pako fakat 1. Kademeye getirdigimde fotodaki gibi bağlantı yapılınca motor starta basınca calısıyo startdan elimi cektigimde duruyor nasıl bir bağlantı hatası yapıyorum baglanti seklini az degistirdim bu kezde motoru pako şarteli 0 konumuna getirmeden durduramadim yardımlarıniz icin simdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 1457594162491.jpg
    1457594162491.jpg
    36.9 KB · Görüntüleme: 52
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Starta bastığında motorun sürekli çalışmasını istiyorsan muhurleme yapmalısınız.

Onu biliyorum ama suan kontoktör falan nerde bilmiyorum suan bulungugum yerde sadece pako şartel ve start stop butonları var

bosta olan kabloyu start butonun gırısıne bagla buyuk ıhtımalle muhurleme ucu o

Pako şartelden gelen kabloyu ilk stop butonuna bağlıycam daha sonra start butonuna seri bi sekilde baglıycam aynı zamanda boştaki ucuda start butonuna bagliycam bumudur son durum hocam

Stop butonun çıkısına baglayın.Butona bastıgınızda, çıkıs olmıyan uç, çıkış ucudur.

3 tane kablo var suan elimde birisi kutup degistirici den geliyo geriye 2 uç kalıyo 2 ucdan birisini kutup degistiriciden gelene bağladigimda motor calisiyo digerine degdirgigimde hic bisey olmuyo yani ucun birisi etkisiz gibi bisey biraz daha aydınlatmis olurum umarim sizi

Devil teşekür ederim söylediğin gibi yaptim oldu. Diger arkadaslarada teşekür ederim

Ekli dosyalar

• 1457599723695.jpg
    1457599723695.jpg
    38.2 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght