Standartlar - Her Mühendisin İşine Yarayacak Döküman

utided

Üye
Linkler;

Paylaşılan Dosya, Dosya Paylaşım Sitesinden Silindiği İçin Konu Çöpe Taşınmıştır.

içindekiler;

1- Kağıt Ölçüleri; Antet ölçüleri; Genel toleranslı antet hazırlama, Fakülte amblemli, antetlerin kağıt boyutlarındaki konumu, yazı ölçüleri, antet yazıları, grup montajı, sistem montajı, imalat, tanıtım ve tolerans antetlerinin öğrenci nolu ve fakülte amblemli tasarımı

2- Geçmeler, alıştırma sistemleri, normal delik ve normal mil alıştırma sistemlerine göre toleranslar

3- Şekil ve konum toleransları, kullanılma örnekleri, kullanılma yerleri, ölçme ve kontrol yöntemleri, ölçme ve kontrol aletleri

4- Yüzey kaliteleri ve işleme işaretleri, üretim metodlarına göre yüzey kalite boyut toleransları

5- Vidalarda diş çeşitleri (saç,yuvarlak, testere, trapez, kare, konik, boru, metrik vidalar) ve kullanılma yerleri

6- Vida uçları, boyutları, örnek uygulamaları, kopilyalar, emniyet segmanları ve emniyet kilitleri çeşitleri, malzemeleri, uygulama alanları, örnekleri, standart gösterimleri, firma katalog ve standartları, malzemeleri

7- Civatalar (Altıköşe ve silindirik başlı) uygulama örnekleri, malzemeleri, standart gösterimleri, çeşitleri, kullanım alanları

8- Havşa ve tornavida başlı civatalar, çeşitleri, uygulama örnekleri, malzemeleri, standart gösterimleri, kullanım alanları

9- Diğer civatalar, uygulama örnekleri, çeşitleri, malzemeleri, standart gösterimleri, kullanım alanları

10- Saplamalar ve pernolar, çeşitleri. kullanılma alanları ve uygulama örnekleri, malzemeleri, standart gösterimleri, boyutları

11- Somunlar, çeşitleri, kullanılma örnekleri, uygulamaları, malzemeleri, standart gösterimleri

12- Rondelalar, çeşitleri, malzemeleri, uygulama örnekleri, standart gösterimleri

13- Pimler, çeşitleri, malzemeleri, uygulama alanları, örnekleri, standart gösterimleri

14- Kamalar, mil-göbek, malzemeleri, çeşitleri, kullanılma örnekleri, standart gösterim.

15- Perçinler, malzemeleri, kullanılma yerleri, örnekleri, çeşitleri, standart gösterimleri

16- Yaylar, malzemeleri, çeşitleri, kullanılma yeri ve örnekleri, vulkolan yayları, gazlı yaylar, firma katalogları

17- Kaymalı yataklar, burçlar, malzemeleri, kullanılma örnekleri, firma katalogları, standart gösterim

18- Bilyalı yataklar, katalog bilgileri, çeşitleri

19- Makaralı yataklar, katalog bilgileri, çeşitleri, kullanılma yerleri, malzemeleri, standart gösterimi

20- Büteler, iğneli yataklar, yatak yuvaları, hazır yataklar, kullanılma örnekleri, seçimi, standart gösterim katalogları

21- Düz ve helis dişli çeşitleri, iç dişli çarklar malzemeleri, standart imalat şekli, ilerletme oranları, verimleri, modülleri, formülleri, kullanılma yerleri, uygulama örnekleri

22- Konik dişli çarklar, dişli çiftleri, malzemeleri, ilerletme oranları, verimleri, uygulama örnekleri, modülleri, kremayer dişliler, imalat şekli

23- Sonsuz vida ve karşılık dişlisi, malzemeleri, uygulama örnekleri, kullanılma yerleri, iletim oranları, formül ve modülleri, imalat şekli

24- Zincir dişliler, kullanılma yerleri, iletim oranı, malzeme, katalog, modül

25- Kayışlar ve kasnaklar, firma standartları, malzemeleri, uygulama örnekleri, kullanılma yerleri, katalogları, hız oranları, iletim oranı

26- Motorlar ve kaplinler, katalogdan seçim ve boyutlar, standart gösterim, hız-güç değerleri

27- Sızdırmazlık Elemanları, katalog bilgileri ve standart kullanım - seçimi

28- Çevirme kolları ve tutamaklar, standart firma bilgileri ve seçimleri

29- Kaynaklar, çeşitleri, sembolleri, uygulama örnekleri

30- Saclar, içi dolu ve boş kesitli, boru malzemeleri, katalog bilgileri

31- Profiller, katalog bilgileri

32- Isıl İşlemler ve Mekanik Özellikleri

33- Kullanım yerlerine göre çelik malzemeler

34- Freze çakıları, modül çakıları, kılavuzlar, paftalar

35- Hidrolik ve pnömatik silindirler, katalog seçim bilgileri, yapım-imalat yöntemi, kesit incelemesi

36- Tel halatlar, malzemeler, kullanım yerleri, standartları

37- Torna kalemleri, matkap uçları, katalog bilgileri

38 - CE belgelendirme

39- KAIZEN felsefesi- Toplam Kalite Yönetimi

40- Kullanım yerlerine göre döküm malzemeleri

41- Kremayer ve iç dişli çeşitleri, malzemeleri, standart imalat şekli, ilerletme oranları, verimleri, modülleri, formülleri, kullanılma yerleri, uygulama örnekleri

42- Asansör kılavuz rayları ve bağlama pabuçları standartları

43- Sac metal kalıpcılığı hazır elemanları kataloğu

44- Geleneksel tezgahlar için bağlama kalıpları kataloğu

45- CNC tezgahlar için bağlama kalıpları kataloğu

46- Mekanik ve Hidrolik pres katalogları

47- Soğuk çekme Asansör kılavuz rayları üretim planlaması

48- Talaş kaldırılıp işlenmiş Asansör kılavuz rayları üretim planlaması

49- TS 10123 İstif Makinaları (Fork Lift) kancalı tip, çatal kollar ve asansör tablası, montaj boyutları

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri