Standart Bir ATC Destekli CNC Router Çalışması

bilgin34

Üye
Aşağıdaki makinede daha sonra ilk verdiğim makine konusundaki makinenin yavaş yavaş geliştirilmiş ve bazı eksiklerinin giderildiği standart bir ATC li makine çalışması. Döner magazin pnomatik toz emme başlığı yada pinomatik takım gizleme gibi şeyler tabiki yapıla bilir şeyler. Bunlarıda makinaya katıcam ancak önemli bazı noktalar vardır buda kullanıcı dostu makineler üretmek ve işleri hızlandırıcı özellikler belirlemektir. Bence en etkili şey pinomatik dayamalar. Bunu ayak pedalı ile ekledim sisteme. Vakum tabla var ve post son derece önemli makinede koyulan herhangi bir parça için sıfırlama yapmak kesinlikle gereksiz. x,y,z eksenlerini sıfırlamaya gerek yok makineyi homlamak yeterli oluyor. Buda bence makine alanında en önemli şeylerden birisi. Tabi daha hızlı ilerleme için makine iş bitince g0 noktası yerine tablanın sonunda kalıyor. Bunları daha sonra postta değişiklikler yaparak düzelttim videodan biraz farklı hale getirdim. Standart bir kapı desenini desen ucu ile 40 metre uçuş 12-15 m kesim hızıyla hızlı bir biçimde hallede biliyor. Tabi ebatlama için kesim hızları daha düşük tutulmalı bunun yanında maksimum uçuş hızı olarak 60-65 m/dk aralığını bu sistemde yakaladım. Şuda varki interpalasyon ve rampa ayarları ile bu kesim hızını kıvrımlarda sergilememekte.

[video=youtube;HWKUv7HtTN4]https://www.youtube.com/watch?v=HWKUv7HtTN4[/video]

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri