stajımı nerde yapmalıyım ?

herkese merhaba,

ben elektrik-elektronik mühendisliği okuyorum ve bu yaz staj yapacağım..sizlerin tecrübesine danışmak istedim...sizce kendimi geliştirme hususunda hangi firmalarda staj yapmalıyım ?

NoT: istanbulda yaşıyorum

yaf Allah aşkına bi firma ismi veriniz bana alanımda yardım edecek...

bende aynı şekilde önümüzdeki yaz staj yapmam lazım hocamız seçeceğiniz alanla stajınız aynı olsun demişti..Ben enerji seçmeyi düşünüyorum hes de yaparım büyük ihtimal..ama aselsan elektronik olsada başvuru mu yapmayı düşünüyorum tabi ihtimal çok düşük ama:)..yardımcı olacak varsa bende staj yeri önerilerinizi bekliyorum

Elektrik mesleğini öğrenmek istiyorsanız, termik santrallerinde yapmanızı öneriyorum.

Elektrik mesleğini öğrenmek istiyorsanız, termik santrallerinde yapmanızı öneriyorum.
Termik santralde elektrikle ilgili ne öğrenecek ; devasa türbinleri ; devasa alternatörleri ; devasa kesicileri ; enterkonekte şebekeyi ; başka ? Külliyen yanlış seçim bence bir öğrenci için ; elektriğin her kademesinden uygulamaların olduğu güzel bir şalt tesisi - trafo merkezi olan ; işini çokda iyi bilen elemanların olduğu bir üretim fabrikasında staj yapmak çok daha fazla şey katar öğrenciye.....

Son düzenleme:
arkadaşlar öncelikle hangi alanda uzmanlaşmak istediğinizi belirtin ki ona göre yardımcı olalım. hangi okullarda okuyorsunuz sorusunun cevabı da oldukça önemli maalesef.. bu bilgileri verin biz de sizi yönlendirelim. eğer bir ilgi alanınız yani yöneldiğiniz uzmanlaşmak istediğiniz belli bir şey yoksa da o konuda yardımcı olmaya çalışalım ki meralin mesajlarından birine de bu konu ile ilgili yorumumu yapmıştım..

Bakım derseniz ve İstanbuldaysanız gelin bizim fabrikaya en güzelinden anlata anlata ben sizi bakımcı yapayım :)

teşekkürler öncelikle ben enreji alanında ilerlemek istiyorum 19 mayıs eem deyim önümüzdeki yaz staj yapmam lazım

öksüz çocuğun tarifine uyan staj yerini nasıl bulcam ki :)

Termik santralde elektrikle ilgili ne öğrenecek ; devasa türbinleri ; devasa alternatörleri ; devasa kesicileri ; enterkonekte şebekeyi ; başka ? Külliyen yanlış seçim bence bir öğrenci için ; elektriğin her kademesinden uygulamaların olduğu güzel bir şalt tesisi - trafo merkezi olan ; işini çokda iyi bilen elemanların olduğu bir üretim fabrikasında staj yapmak çok daha fazla şey katar öğrenciye.....

Hiç termik santrale girdiniz mi? Bunu ilk önce sormak isterim. Termik santrallerde sadece türbin, alternatörlerden ibaret değildir. Ben stajımı Termik santralinde yaptım. Termik santralin çalışmasına bakarsanız bir sürü mekanik sistemler mevcut. Kömürün işletmeye getiren sistemler, değirmen kısmı, kazan kısmı, kumanda kısmı, şalt kısmı, kül silo kısmı yani her şey elektrikli sistemlerdir. Bu mekanik sistemler su ile çalışmıyor elektriki bi arıza kesin çıkar. Bu sistemlerin hepsi yüksek güçlü motorlar ile çalışıyor. Santralde hayatımda gördüğüm en büyük motoru gördüm. Bu motoru başka yerde zor görürsünüz. Bu motorda 6,6 kV luk enerji ie çalışıyor. Yani stajımda hergün yeni motor sarımı, hergün arıza, kumanda kısmına çıkıp tüm tesisteki motorları elektrikle çalışan herşeyi gösteren ekranlar, yani hidroelektrik santrallerinde de öğrenilir bu meslek ama termik santrallerde daha fazla öğrenirsin ve bir sürü sistemden bilgileriniz olur. Saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri