SSR Tavsiyesi Hakkında

savinal

Üye
Merhaba,

3 fazlı ve üç rezistanstan oluşan toplamda 9kw tüketimi olan bir seramik fırınım var. Sistemdeki SSR (Siemens 3RF2320-1CA44) arızalandı. Bu ürün yerine kullanabileceğim muadil bir SSR tavsiyesi verirseniz çok mutlu olurum. Ürünün data sheeti aşağıdaki linkte mevcut. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

https://mall.industry.siemens.com/mall/en/ww/Catalog/Product/?mlfb=3RF2320-1CA44

Ekli dosyalar

• 3RF23201CA44_datasheet_en (1).pdf
    207.9 KB · Görüntüleme: 13
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sn.savinal,bu ürünün muadili schneider de var . Fakat bunların onda biri fiyatına kompanzasyon panolarında kullanılan statik kontaktörlerden kullanmanızı tavsiye ederim. Montaj için sadece fiziksel olarak biraz daha yere ihtiyaç var.Gruparge, entes,federal,kondaş, tibcon gibi daha bir sürü firmanın benzer ürünü var.

Sn.savinal,bu ürünün muadili schneider de var . Fakat bunların onda biri fiyatına kompanzasyon panolarında kullanılan statik kontaktörlerden kullanmanızı tavsiye ederim. Montaj için sadece fiziksel olarak biraz daha yere ihtiyaç var.Gruparge, entes,federal,kondaş, tibcon gibi daha bir sürü firmanın benzer ürünü var.
Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Maalesef dar bir alana sahip olduğu için ssr almak zorundayım. Ben linkini paylaştığım ssr'nin voltaj bilgilerini tam olarak anlayamadım. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Data sheet ilk mesajımda mevcut. O bilgiler ile örtüşen hangi schneider modelini almalıyım?

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Maalesef dar bir alana sahip olduğu için ssr almak zorundayım. Ben linkini paylaştığım ssr'nin voltaj bilgilerini tam olarak anlayamadım. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Data sheet ilk mesajımda mevcut. O bilgiler ile örtüşen hangi schneider modelini almalıyım?
3 24 volt DC giriş beslemeli 20 amper akım taşıma kapasitesi ne sahip bir ssr. SSR320DIN-DC22 uygundur

Merhaba yanlış anlamayın öğrenmek için soruyorum. "Solid-state contactor 1-phase 3RF2 AC 51 / 20 A / 40°C 48-460 V / 4-30 V DC low noise" diye belirtmişler. 24 volt olduğuna emin misiniz?

Sn.savinal, aynı tarz kazık fiyatlı bir SSR almaya razı iseniz aynısınıda alabilirsiniz. Bir miktar daha az kazık olanı varmıki diyorsanız scheneider ve finder gibi global markaların fiyatlarına bakabilirsiniz. Örneğin finder 77.31.9.024.8050 referanslı ssr yurdışı satış sitelerinde 84$ .
Ama aynı alana kablo bağlantılarını yaptıktan sonra yan olarak koyabileceğiniz şu tarz ssr ler https://www.abkm.com.tr/urun_detay....young ssr hsr serİsİ ssr (solid state relay )
https://www.trendyol.com/bylion/ssr-role-solid-state-relay-25-amper-p-39330692
trendyol linkini verdiğim 44TL.
Karar sizin 44TL ye de işi yapabilirsiniz,84 dolarada yapabilirsiniz. 84 $ yurtdışı fiyatı ülkemizde hazırda varmıdır, dışarıdan siparişle mi gelir bilemiyorum. Üzerine ilave masrafları olacaktır.

Anladım aynı işi görecekse elbette ucuz olanı tercih edeceğim. Bağlantıları becerebilirsem bu yolu seçeceğim çok teşekkür ederim herkese.

Sn.savinal bağlantıları kendiniz yapamaz iseniz, piyasadaki meslektaşlarımızdan sadece tesisat işi ile uğraşanlar yapamayabilir. Otomasyon işleri de yapanların hemen hemen hepsi size yardımcı olur. Velevki tamamen profesyonel usta bulup yaptırsanız bile yinede global ürün fiyatını göze alınca çok karda olursunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri