SS2 ile Analog Değer Okuma Hastası Hk.

Sry26

Üye
'Merhaba arkadaşlar wlp soft da ( 14 SS2 T ) yeni sayfa açarak analog modül'lü DVP-04AD S seçimi yapıyorum.Ayarlarını yaptıktan sonra plc ye yazdığım programı atıyorum. Eklediğim modül ilk bağladığımdan beri ERROR ışığını bir türlü söndüre medim. Nerede hata yapıyorum. Aklımdaki sorular _?_ Modül uyuşmazlığı desem diyorum , ek modül ekleyici program'da çıkmaz dı modül. Program' da ki hatalardan desem onlarca program örneği denedim yok ! Yinede bir sonuç alamadım ! Yardımcı olursanız sevinirim .. Kolay Gelsin ....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
modulün girisine bagladıgınız kabloları kontrol edınız.baglantı seklınızı ve programınızı buraya yuklersenız yardımcı olmaya calısırım.

Error hatası program kaynakı cıktı gezer77 şimdi klemens baglantılarındayım potansiyometre ile bir kurulum yapmayı düşünüyorum.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Analog modülde deger okumayı başardım .Potansiyometre ile olmadı Arkadaşlar yada ben becerendim.5 12v ayarlı bir devrem vardı.Onu bagladım klemens baglantısı com ucuna (-), v+ ucunada kaynagın(+)sını baglayarak ekranda 4000 ile 8000 deger aralıgını gördüm.Şimdi sıra cetvel ve modülle pt100 okumakta.. Kolay

Potansiyometre ile olur .potun iki ucuna 10 volt verdikten sonra orta uç ile eksi uç arasını analog girise baglarsiniz ölçüm yapabilirsiniz.pt100 ve benzeri ürünler 0 10 volt arası çıkış vermediği için direkt analog girişe baglanamazlar.bu işlemler için dönüştürücü kullanmanız gerekmektedir

Gezer77 hocam dönüştürücü derken ne kullanmalıyız ? Gerci Dönüştürücülerin fiyatlarına baktım hiçde ucuz degil pt04 almak mantıklı hiç ugraşmaya Gerek yok anlaşılan

Son düzenleme:
eger ısı kontrolu vede pıd kullanacak iseniz deltanın dtc1000v mödülünü vede dtc2000v mödüllerinizi kullanmanızı onerırırım.hem plc bagımsız olarak calısmakta pt100 ve termokupl lar ıle ısıyı okumakta ve cıkısında role veya ssr surulebılmekte vede ekran ıle rs 485 uzerınden haberleşme ile set vede okunan degerler girilebilmektedır.

gezer77 hocam cok Teşşekkürler..Kolay Gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri