Ss2-dop-vfd-modbus haberleşme?

232 portu önde yuvarlak olan port, 485 portu altta ikili klemens olan.

Ön kısımdan pc ile 232, alt kısımdan hmi ile 485 bağlantı yapın.
Hocam invertorde var vfd modbus 485 baglanacak devreye
Sürücün 1 tane ise sürücüyü ve HMI'yı 485 üzerinden rahatlıkla haberleştirebilirsiniz, herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız. PLC'ye online olmak için zaten 232 portun boşta kalıyor. Tercih sizin.
Hocam ozamanda hmi plc ile nasil haberlesecek.buton ve recetelerim var
Hmi rs485 üzerinden plc ve sürücüye bağlanabilirsiniz.
Ayni zamanda plc rs232 port uzerinden (programlama portu) online olabilirsiniz.

Ekleme:
Dop107bv tek com port var ama çok işlevli.
RS-232 VE 485 VEYA RS-485-485 VEYA RS-232-422 şeklinde.

http://www.deltronics.ru/images/manual/DOP-107BV_EN_20180528.pdf
Bunun uygulamasini ariyorum yapan varsa nasil olacak baglantilar ve haberlesme?tskler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Hocam ozamanda hmi plc ile nasil haberlesecek.buton ve recetelerim var
HMI da 1 ve 6 nolu pinler D+ ve D- uçları ile VFD sürücünün RJ11den aldığınız 3-4 nolu uçlarıyla (bunlarda D+ D- uçlarıdır) birlikte PLC'nin alt kısmındaki 485 bağlantı noktasına bağlayacaksınız. HMI hem PLC ile hemde inverter ile 485 üzerinden haberleşecek. Online olmak için 232'yi kullanacaksınız.

HMI da 1 ve 6 nolu pinler D+ ve D- uçları ile VFD sürücünün RJ11den aldığınız 3-4 nolu uçlarıyla (bunlarda D+ D- uçlarıdır) birlikte PLC'nin alt kısmındaki 485 bağlantı noktasına bağlayacaksınız. HMI hem PLC ile hemde inverter ile 485 üzerinden haberleşecek. Online olmak için 232'yi kullanacaksınız.
Tskler ilk olarak boyle bagladim ve hmi okuma yazma yapamadi ekrana hatalar geldi.teknik destegi aradigimda ise sistemde sadece hmi master olabilir.plcyi aradan cikartin diyorlar.plc rs232 ile hmiye baglayin dediler.bu seferde pcye baglanamiyorum.iki arada kaldim.delta ile daha once iki projen var.fakat rs485 ve rs232 beraber calismadim.

Servis sadece bir master olacak demiş.
Boşuna dememiştir büyük ihtimal.

Plc içerisinde modbus master komutları modrw gibi bulunmamalı.

Plc slave olarak tanımlayın. Haberleşme ayarlarına da dikkat edin. Çakışma veya uyumsuzluk olmamalı.

Özel Mesajınızı kontrol ediniz lütfen.
Sistem çalışırken sizde online olmak istiyorsanız PLC modelinizi SE ile değiştirmelisiniz 2 adet RS485 portu mevcut birisinden online olurken diğerinden VFD ile haberleşmeyi sürdürebilirsiniz veya direkt olarkak ethernet üzerinden online olursunuz.

Bağlantınız şu şekilde olmalı.
PLC => HMI arası RS232 HMI COM1 portundan
PLC => VFD arası RS485 olmak zorunda elinizdeki ürünler bu şekilde haberleşirler.
Ekteki dosyanın işinizi göreceğini düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• LINK HABERLEŞME.zip
    43.6 KB · Görüntüleme: 34
hocam ben daha yeniyim elimde dop-b10E615 HMI DVP12 SE VE VFD-L SÜRÜCÜ VAR YARDIMCI OLURMUSUNUZ

merhaba dop s410 model hmi,ss2 plc ve vfdl inverter ile hız kontrol yapacağım. ilk defa denediğim bir şey fakat communication error alıyorum.hmi 0 plc ye 1 sürücüye 2 numaralı adresi veriyorum. sürücü parametrelerim doğru bağlantılarım rs485 üzerinden paralel şekilde o da doğru fakat sürekli hata alıyorum. elinde hazır bir wpl soft haberleşme programoı olan var mı tekrar denemek istiyorum .

merhaba dop s410 model hmi,ss2 plc ve vfdl inverter ile hız kontrol yapacağım. ilk defa denediğim bir şey fakat communication error alıyorum.hmi 0 plc ye 1 sürücüye 2 numaralı adresi veriyorum. sürücü parametrelerim doğru bağlantılarım rs485 üzerinden paralel şekilde o da doğru fakat sürekli hata alıyorum. elinde hazır bir wpl soft haberleşme programoı olan var mı tekrar denemek istiyorum .

Sürücü üzerinden modbus adresini de tanımladını mı? Sürücü üzerinden;
9.00 : 2 (modbus adresi)
9.04 : 1 (haberleşme protokolü 7,E,1 )
olacak şekilde.

Sürücü üzerinden modbus adresini de tanımladını mı? Sürücü üzerinden;
9.00 : 2 (modbus adresi)
9.04 : 1 (haberleşme protokolü 7,E,1 )
olacak şekilde.
hocam iyi günler, şöyle bir problemim var. delta hmi ekran üzerinden rs232 kablosu ile ss2 model plc e bağlıyım. plc üzerinden rs485 kablosu ile ise iki adet vfd sürücüme bağlıyım. programlarımı yüklediğim zaman plc online çevrim veya hmi ekran üzerinden frekans değerlerimi sürücülere yazdırabiliyorum. gayet istediğim gibi çalışıyor. fakat şarteli kapatıp açtığım zaman hmi ekran üzerinden tüm start stop işlemlerini yapabiliyorum. motorları çalıştırabiliyorum. fakat frekans değerlerini yollayamıyorum. bunun bir çözümü olabilir mi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri