Ss2-dop-vfd-modbus haberleşme?

Sürücülere frekans yazdıran program parçasını paylaşabilirseniz hatayı görmek daha kolay olabilir.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
M30 ile ekrandan hız bilgisini gönderiyorsunuz herhalde. M1127 ile haberleşme tamamlandı biti aktif olduğunda M1127, M1122'yi resetlemişsiniz, bunlarla beraber M30 bitinizi de resetlerseniz olacaktır. Yani haberleşme tamamlanınca haberleşme isteğini göndermeye devam etmeyiniz. Aynı şekilde M31'i de resetleyiniz.

M30 ile ekrandan hız bilgisini gönderiyorsunuz herhalde. M1127 ile haberleşme tamamlandı biti aktif olduğunda M1127, M1122'yi resetlemişsiniz, bunlarla beraber M30 bitinizi de resetlerseniz olacaktır. Yani haberleşme tamamlanınca haberleşme isteğini göndermeye devam etmeyiniz. Aynı şekilde M31'i de resetleyiniz.
Hocam bitleri aşşğıda timer ile resetliyordum. belli bir süre sonra fakat dediğim gibi problem daha ayrı şarteli kapatıp açtığımda frekansları yollayamıyorum. hiç bir şekilde yazdıramıyorum. ama pcden bağlanıp programları tekrar yüklersem elektrik varken ekrandan her şeyi yapabiliyorum. Bunun ile ilgili bir çözüm öneriniz var mı?

Programı görmeden net bir şey söylemek zor. Siz makinayı kapatıp açtığınızda haberleşme ile ilgili bir bit setli kalıyor olabilir. Yeniden program atınca orayı resetleyip haberleşmeye izin veriyordur. RS-485 ve 232 port açma kısımlarında bir eksiklik veya yanlışlık olmasın.

Programı görmeden net bir şey söylemek zor. Siz makinayı kapatıp açtığınızda haberleşme ile ilgili bir bit setli kalıyor olabilir. Yeniden program atınca orayı resetleyip haberleşmeye izin veriyordur. RS-485 ve 232 port açma kısımlarında bir eksiklik veya yanlışlık olmasın.
anladım hocam bitlere tekrar bakacağım. rs 485 üzerinden bağlayınca com 3 error veriyor. bende bu sebeple plc ve hmi rs232 ,plcden sürücüleri ise rs485 üzerinden bağlıyorum

Merhaba, inverter-hmı haberleşmesini rs485 üzerinden sağladım hmı üzerinden kontrol edebiliyorum fakat 1 den fazla motoru kontrol etmem gerekiyor bunun için plc kullanmama gerek var mı?

Merhaba, inverter-hmı haberleşmesini rs485 üzerinden sağladım hmı üzerinden kontrol edebiliyorum fakat 1 den fazla motoru kontrol etmem gerekiyor bunun için plc kullanmama gerek var mı?
Rs485 bağlantı yapıyorsanız plc kullanmanıza gerek yok. Çoklu bağlantı yapabilirsiniz. Hmi master, sürücüler slave olarak.

Rs485 bağlantı yapıyorsanız plc kullanmanıza gerek yok. Çoklu bağlantı yapabilirsiniz. Hmi master, sürücüler slave olarak.
peki , mesela 4 tane vfd sürücü var hepsini HMI üzerinden farklı frekanslarda çalıştırmak istiyorum bunun haberleşmesini nasıl yapabilirim?

peki , mesela 4 tane vfd sürücü var hepsini HMI üzerinden farklı frekanslarda çalıştırmak istiyorum bunun haberleşmesini nasıl yapabilirim?
slave cihazların hepsinin slave cihaz numarası farklı olacak. burdan frekans adreslerine tek tek ekran üzerinden değer ataması yapabilirsin. Örnek olarak delta inverterde 48194 adresine frekans yazıcaksın. slave 2 cihazının 48194 adresine ayrı,slave3 cihazının 48194 adresine ayrı bir değer gönderebilirsin. Ekran üzerinde dört ayrı register giriş olmalı. burdan adresleri ayarlayıp değer gönderebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri