Spotla İlgili Soru

ceo

Üye
Herkese selamalar
Ben evimin salonuna 8 adet spot taktımak istiyorum spotların patlamaması içinde yanlışda söylüyor olabilirim düşürücü bir aparat takılması gerekiomuş 8 spotun maliyeti yüksek bana önerilen dış yapısı spota benzer fakat için küçük ampüller olan drekt 220v çalışan lambalar önerildi size sorum maliyeti nasıl olur birde ışığın yayılmasını istemiyorum spot gibi belli bir noktayı aydınlatmak istiyorum sizce bu lamba spotun görevini görürmü bilgisini paylaşan herkese şimdiden teşekkürler......

[size=10pt][size=10pt]Çok acil .Bakmayan kalmasın vb ifadeleri başlıkta yazmak yasaktır.Lütfen başlığınızı konu ile ilgili olmasına dikkat ediniz.[/size][/size]

[size=10pt]Düzenleme[/size] :[size=10pt] görkem [/size]

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşım spot lamlarda 220v direk çalışanaları pek tercih edilmez bunların ampülleri eger sürekli kullanıyorsan pek dayanıklı olmaz sen en iyisi watları aynı olan ama balanslı olanları tercih edersen daha iyi ve dayanıklı olur.(12 volt gibi).saygılar

Bu arada ben spotları her zman yakmayı düşünmüyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşım,
Spotları yerleştireceğin tavan tipinde göre de tercih etmelisin. Kullanılacak spotlarında kullanım özelliklerine göre satın almalısın. Maliyeti umarım sana pahalı gelmez. Ayrıca bir önerim olacak sana. Kullandığın salon içerisinde gerekirse loş soft bir aydınlatma ve ya spotların max. lümen değerinde yaydığı ışık ile bir istediğin değerde aydınlatma ayarı yapma içinde spotlatlara bağlı dimmer anahtar kullanırsan sana daha makul ve de mantıklı gelecektir. Eğer ki spotlar sana pahalı ve de sıkıntılı gelir ise sana tasarrufflu ve düşük Wattlı ampuller kullanmanı tavsiye edeceğim.
Sevgi ve saygılarımla kolay gelsin...

saol arkadaş

Peki bu düşük wolt deren kaç voltur harcadığı elektrik , 8 tanesinin bana maliyeti ne olur aşağı yukarı birde ışığın yayılmasını istemiyorum belli bir bolgeyi aydınlatmasını istiyorum aynı görevi görür mü?

merhaba arkadaşlar
sayın ceo müsaadenizle bende led teknolojisi ile üretilmiş spotlar tavsiye etmek istiyorum
2-3 watt lık, beyaz ışık veren, enerji tasarruflu, 220 voltta çalışan ve sizin istediğiniz gibi bölgesel aydınlatma yapan spotlar mevcut.benim gördüklerimin hepsi çin malıydı.günde 8 saatlik kullanımla 6 aydır sorunsuz kullanıyorum.tanesini 6 ytl ye almıştım
saygılarımla.

mantıklı geldi teşekkürler
nerden bulabilirm ledli spotları

merhaba arkadaşlar
sayın ceo bursa da endüstriyel malzeme ve dekoratif malzeme satan yerlerde görüyorum ama yaşadığınız şehirde orta ölçekli elektromarketlere sipariş verebilirsiniz diye düşünüyorum
saygılarımla

sayın ceo

her spot için balast almana gerek yok, spotun gücüne göre tek balast ile 2 veya 3 spot aydınlatabilirsin...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri