Spot trafosu patladı

tardem

Üye
Küçük spot lamba için şu trafoyu taktım 12*50W ELEKTRONİK TRAFO
bir ay geçmeden patladı. Sorum: bu elektronik trafolar hep böyle midir?
Eski tip sarmalı trafo mu alayım, veya başka bir marka elektronik trafo tavsiyeniz olur mu?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Küçük spot lamba için şu trafoyu taktım 12*50W ELEKTRONİK TRAFO
bir ay geçmeden patladı. Sorum: bu elektronik trafolar hep böyle midir?
Eski tip sarmalı trafo mu alayım, veya başka bir marka elektronik trafo tavsiyeniz olur mu?

bu tip trafolar çok hassastır.nem toz ömrünü erken bitirmesine sebep olur.ben ce eski tip daha uzun dayanır.derim

bu tip trafolar çok hassastır.nem toz ömrünü erken bitirmesine sebep olur.ben ce eski tip daha uzun dayanır.derim

Merhabalar. Normalde bu trafolar, tasarruf ve uzun ömür açısından iyidir. Sen trafonun çıkış gücünün 50W'ı geçmediğinden emin misin. Demek istediğim, spotun bir arızasından ötürü trafo çıkışı aşırı yüklenmiş olursa (Kısa devre, temas vs...) içindeki transistörler o nedenle yanmış olabilir. Ama yine de elektronik trafolar en iyisidir. Marka araştır. Unutma, pahalı ise, iyidir.

Merhabalar. Normalde bu trafolar, tasarruf ve uzun ömür açısından iyidir. Sen trafonun çıkış gücünün 50W'ı geçmediğinden emin misin. Demek istediğim, spotun bir arızasından ötürü trafo çıkışı aşırı yüklenmiş olursa (Kısa devre, temas vs...) içindeki transistörler o nedenle yanmış olabilir. Ama yine de elektronik trafolar en iyisidir. Marka araştır. Unutma, pahalı ise, iyidir.
arkadaşım önce hitap etmesini öğren.siz kimin avukatlığına soyundunuz bilmem amna neden bu celallenme.o arkadaşında bilgisi vardır aşırı yüklenmez.yanan balastı siz ödemeyeceksiniz herhalde.sizin asıl derdiniz ne onu söyleyin.bahane aramayınız.siz üretici firmamısınız.siz yazdıklarımı tek gözlemi okursunuz yoksa normalmi okursunuz.onlar hassas cihazlardır dedim aşırı yüklenmese bile devre dizaynı çok önemli faktör yapılan hesabın altına sizmi imza attınızda avukatlık yapıyorsun bana karşı.kıytırık olan dünya kadar marka var.sen hangi markayı denedinde konuşuyorsun yada hangi markanın temsilcisisin

ayrıca tasarruf ve ömür açısında iyi imiş 1 ayda yanan balast yılda 12 balast çarpı 50 tl 600 tl çok ama çok ucuz hemen almam lazım yada tavsiye etmem lazım

hiç uğraşma eski tip trafo kullan bende çok sıkıntı yaşıyorum bu konuda

arkadaşım önce hitap etmesini öğren.siz kimin avukatlığına soyundunuz bilmem amna neden bu celallenme.o arkadaşında bilgisi vardır aşırı yüklenmez.yanan balastı siz ödemeyeceksiniz herhalde.sizin asıl derdiniz ne onu söyleyin.bahane aramayınız.siz üretici firmamısınız.siz yazdıklarımı tek gözlemi okursunuz yoksa normalmi okursunuz.onlar hassas cihazlardır dedim aşırı yüklenmese bile devre dizaynı çok önemli faktör yapılan hesabın altına sizmi imza attınızda avukatlık yapıyorsun bana karşı.kıytırık olan dünya kadar marka var.sen hangi markayı denedinde konuşuyorsun yada hangi markanın temsilcisisin

Tekrar merhabalar. Yazdıklarımın bu şekilde anlaşılmış olması beni gerçekten üzdü. Ben ne bir firmanın temsilcisiyim, ne de yarım gözle okuyorum beyefendi. Ben elimden geldiği kadar arkadaşa yardımcı olmaya çalıştım. Ama yazdıklarımın, sizin gibi 5 yıldızlı profesyonel bir üyenin yazdıklarının ardından ters şekilde olması sanırım sizi sinirlendirdi. Eğer yazdıklarım gerçekten sizi bu kadar sinirlendirdiyse, sizden değil ama "tardem" adlı yeni üye arkadaşımdan özür dilerim. "Tardem", dediklerimi unut sayın yeni üye arkadaşım. Eskiye dön. Eski ne kullanılıyorsa, problem çıkarmadan onu kullan.
Hitap etmesini öğren denilmiş. Ancak ben ne dedimki hitabım yanlış. Merhaba dedim cümlelerimin başında. ve yazdım. Emirli veya aşağılayıcı konuşmadım ki. Cellallenme denilmiş. Ya ben ne yazdım ki celallenmiş oldum. Yoksa sizin bu yazdığınız daha mı celalli. Neyse. Büyük olasılıkla forum'un admin'i ile muhabbetiniz iyidir. Beni de şikayet edersiniz. Ancak ben hiçbir şekilde aşağılayıcı yada sinirli, yada marka adı vererek bu ürünün satıcılığını yapıyorum al demedim. Tekrar saygılarımı sunarım. Yaşınıza ve meslekte geçen uzun yıllarınıza her zaman saygılıyım. İyi günler dilerim.

switch mode trafolar da ekonomiklık dersenız trafoya gore var enazından trafo kaybı isi kaybı yok sağlıklı çalışma dersenız bu firmadan firmaya değişir çin malı switch güç kaynaği takarsanız spot a ekonomık olmaz sayın neren59 ustanın yaptığı hesaptakı gibi zararlı çıkarsınız bobin sargılı trafolarda yer problemı yaşarsınız kapalı yere koyarsanız 50 watt az değil isinir soğutma problemı yaşarsınız bir başka kayıp trafo sargılarından enerjı kaybı oluşur switch modda bunlar soz konusu olmaz 50 watt lık trafoyu koyacağınız hacıme enaz 5 adet koyabılırsınız isinma problemı olmaz kisa devre korumali hatalarda devreyı keser hasar vermez tabii çin mali olanlar harıç:)

Beyler, trafonun markası ilk mesajda link verdiğim şirket. Çin malı.
Spot lambası üzerinde 50w 12v yazıyor, trafo üzerinde de aynı değerler var. Ben bunu Tekzen'den aldım, başka marka da yoktu. Fiyatı 5tl idi. İlk defa elektronik trafo kullandığım için bunların verimi kalitesi hakkında hiçbir fikrim yok, fakat koca mağazanın tüm rafı bu trafolarla doluydu herhalde çok kötü değildir dedim. Ufak, hafif olması da hoşuma gitmişti. Şimdi eski tip sarmalı trafo taktım, 15tl'ye aldım. Zaten denemek için 1 tane almıştım.

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri