Spot led yardım

sama

Üye
Evimde eskiden kalan halojen ampullü spot ledler var. Sarı ışıklı. Ben bunları beyaz ışık ve led yapmak istiyorum. Led yapma konusunda iyi mi yaparım sizce? Diğer sorum, bu çevirme işlemini nasıl yaparım, ne almam gerekiyor, neleri değiştirmem gerekiyor yardımcı olabilir misiniz? Sadece led spot ve driver alsam yeterli olur mu, yoksa komple kit halinde alsam mı daha iyi olur? Alsam bunları nasıl takacağım? Elektrikten anlamam ama anlatırsanız elimden iş gelir. Priz, anahtar bile değiştiriyorum, o kadar yani... :) Mutfakta ve banyoda var bu spotlar.. Bana fikir ve marka konusunda yardım eder misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG20210104235919.jpg
    IMG20210104235919.jpg
    101.1 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG20210104235716.jpg
    IMG20210104235716.jpg
    62.5 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG20210104235727.jpg
    IMG20210104235727.jpg
    88.4 KB · Görüntüleme: 7
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Alacaksın, onu söküp onu takacaksin. Aynı, bir fark yok. İstersen önce bir tane sök ve bak

IMG_20210110_014955.jpg

O dediğiniz ne acaba? Sırasıyla tarif ederseniz yaparım, teşekkürler..

Trafoyu sökecek miyim, led driver takacak mıyım, takmadan da olur mu olmaz mı bir yardım edin abicim.. Merak etmeyin ben de araştırıyorum, videolar izliyorum yoksa driver filan ne bileceğim.. Ama tam olarak buradaki durumda ne yapmam gerekiyor onu bana güzelce bir anlatabilecek biri var mı? Yoksa da canınız sağ olsun.. 👍🏻

Trafoyu sökecek miyim, led driver takacak mıyım, takmadan da olur mu olmaz mı bir yardım edin abicim.. Merak etmeyin ben de araştırıyorum, videolar izliyorum yoksa driver filan ne bileceğim.. Ama tam olarak buradaki durumda ne yapmam gerekiyor onu bana güzelce bir anlatabilecek biri var mı? Yoksa da canınız sağ olsun.. 👍🏻
Şu an takılı olanlar sarı ışık veren 12 volt 50 watt eski halojen spot doğrumu ,resimden onu anlıyorum.Değiştirmek led spot takmak istiyorsunuz.
Alacağınız 5 yada 8 watt beyaz yada sarı ışık veren led spot aynı yere takılır ,driveri hepsi üstündedir ,220 faz,nötr girip çalıştırabilirsiniz,eskileri sökerken trafoları söktüğünüze emin olun (ledler çalışmaz)faz,nötre ulaşın her spot deliğinden uygun şekilde bağlantıyı yapın klemensle daha uygun olur(bantla da olur) ,bu işleri yaparken enerjiyi kestiğinize emin olun .Resimlerde led spotlar ve driverleri var ,yanlış bağlanması zordur.
Burası teknik yardımlaşma forumu herkese aynı şeyi defalarca anlatmak zor iş ,buradaki aktif üyelerin çoğu bu işleri profesyonel olarak yapıyor ,sadece yardım etmek için yazıyorlar bazen sizin yerinize araştırıyorlar,ustaya saygı ,kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• images(4).jpg
    images(4).jpg
    4.3 KB · Görüntüleme: 8
  • images(5).jpg
    images(5).jpg
    6.5 KB · Görüntüleme: 5
Şu an takılı olanlar sarı ışık veren 12 volt 50 watt eski halojen spot doğrumu ,resimden onu anlıyorum.Değiştirmek led spot takmak istiyorsunuz.
Alacağınız 5 yada 8 watt beyaz yada sarı ışık veren led spot aynı yere takılır ,driveri hepsi üstündedir ,220 faz,nötr girip çalıştırabilirsiniz,eskileri sökerken trafoları söktüğünüze emin olun (ledler çalışmaz)faz,nötre ulaşın her spot deliğinden uygun şekilde bağlantıyı yapın klemensle daha uygun olur(bantla da olur) ,bu işleri yaparken enerjiyi kestiğinize emin olun .Resimlerde led spotlar ve driverleri var ,yanlış bağlanması zordur.
Burası teknik yardımlaşma forumu herkese aynı şeyi defalarca anlatmak zor iş ,buradaki aktif üyelerin çoğu bu işleri profesyonel olarak yapıyor ,sadece yardım etmek için yazıyorlar bazen sizin yerinize araştırıyorlar,ustaya saygı ,kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun sağolun.. Biliyorum bu tür sorular çok soruluyor ve profesyonel arkadaşlar da bu sorulardan zamanla artık bunalıyor, haklısınız. Fakat madem burası forum sitesi, bir amacı da yardımlaşma, bilgi alış verişi bir bakıma da.. Tekrar size ve yardımcı olmak isteyen herkese teşekkür ederim..

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun sağolun.. Biliyorum bu tür sorular çok soruluyor ve profesyonel arkadaşlar da bu sorulardan zamanla artık bunalıyor, haklısınız. Fakat madem burası forum sitesi, bir amacı da yardımlaşma, bilgi alış verişi bir bakıma da.. Tekrar size ve yardımcı olmak isteyen herkese teşekkür ederim..
Evet doğru ve arama kısmı bu sebepten var değil mi ;)?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri