Split klima arizasi

Arkadaşımızın dediğine göre cihaz ünite üzerindeki butondan açıldıktan sonra kumanda ile kapatabiliyormuş. ama kumanda üzerinden açılmıyormuş. kapatabiliyormuş.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Abim oylede yoklamisim calisiyor

On-off tuşu (bazı modellerde var) set tuşu gibi sağlı-sollu yada aşağı-yukarı değildir herhalde demi.
Bir de ben cep telefonunun kamerasına kumandanın infrared lambasını tutarak çalışıp çalışmadığını test ediyorum.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

vallahi abicim ilk defa bu şekilde bi arıza duyuyorum :) gerçekten merak konusu iyi bi elektronıkçi belki çözebilir elektronik bölümünden bi yardım iste derim olmadı değiş kartı ne yapcan kartı bulamassanda tak bi akıllı kart uğraşma yaz sezonunda :) ama çözersen paylaş faydasını görek kolay gelsin

Olur Abim paylasacagim

vallahi abicim ilk defa bu şekilde bi arıza duyuyorum :) gerçekten merak konusu iyi bi elektronıkçi belki çözebilir elektronik bölümünden bi yardım iste derim olmadı değiş kartı ne yapcan kartı bulamassanda tak bi akıllı kart uğraşma yaz sezonunda :) ama çözersen paylaş faydasını görek kolay gelsin

Bende kumandanın sağlam olduğunu varsayarak sorunun klima ünitesindeki sensörde olduğunu
düşünüyorum..Benim başıma da geldiği oluyor.Kumanda bir alıyor bir almıyor şeklinde..
Cihazın üstündeki kumanda alıcısının üzerinde şeffaf koruyucu plexiglas olur genelde.
(bizdeki cihazlarda böyle)..Toz toprak sebebi ile sensörün önü,kumanda ile iletişime kapanıyor..
size tavsiyem varsa böyle bir plexiglas söküp atmanız.Ben öyle yapıyorum..Sizin söylediğiniz arızanın mantıklı bir
açıklamasını bulamıyorum..Ana kartta sıkıntı var muhtemelen ama ne..

​Selamlar Abilerim .Gosterge kartini deyisdirdim ariza aradan kalkdi..Tum arkadaslarima saygilarimi iletiyorum.

klmc arkadaşın dediği gibi telefonun yada herangi bi kamerayla kumandanın açma sinyalı gönderip göndermediği kontrol etmek gerekir eğer kumanda açma sinyali gönderiyorsa cihaz üzerinde alıcı gözun bulundu kart ve beraberinde ana pcb kartı değişmekten başka çare kalmaz.. buna benzer durumlarda bazen sadece alıcı gözü değiştirmek bile işe yarıyor..

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri