Split Klima İç Ünite Aşırı Buzlanma Var

1- %99 gazın eksik2- filtrelerin kirli3- İç ünite fanında sıkıntı varNot: Önem sırasına göre yazılmıştır

Başka yere bakmadan önce nemasis arkadasımızın onerılerını oncelıkle kontrol et. Sorunun çözülecektir..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
yüksek ihtimal gaz eksiliğinden kağnaklanıyo. soğutma gazlarının üzerinden basıncı aldığın ( soğutma hattındaki kılcal borular yada exp valf )zaman ani soğutma gerçekleşir(gaz eksikse) buda bakır boruların üzerinde karlanmaya sebep olur.

arkadaşlar elimde kaset tipi klima var arızalı. iç ünite çalışıyor. üç dakika sonra dış ünnite devreye girmesi gerekirken iç fan duruyor. 4 kez led yanıp söndükten sonra led önüyor 20-30 saniye sonra tekrar led 4 defa yanıp sönüyor.iç ünite ortam ve evap sensörlerini değiştirdim. ama sorun devam ediyor. yardımcı olacak varsa çok memnun olurum

yetersiz kalıyor ve çok çalıştığından

12000 btu lük klimayı 3.5 mt lik sütlük dolabına monte ettik.normal 4 4.5 bar gaz verdik dönüş borusu ve iç ünite buzlanma yaptı.5 bara çıkardım buzlanmayı kesti ama iç ünite petekleri sulanıyor ve dönüş borusundan gaz likit olarak ekovata geliyor.soğutma , dolabın içinde normal ama petekteki sulanmayı ve dönüşteki gazın likit olarak dönmesini çözemedim.boru mesafesi 7 mt kadar.bu konu hakkında yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa sevinirim.

12000 btu lük klimayı 3.5 mt lik sütlük dolabına monte ettik.normal 4 4.5 bar gaz verdik dönüş borusu ve iç ünite buzlanma yaptı.5 bara çıkardım buzlanmayı kesti ama iç ünite petekleri sulanıyor ve dönüş borusundan gaz likit olarak ekovata geliyor.soğutma , dolabın içinde normal ama petekteki sulanmayı ve dönüşteki gazın likit olarak dönmesini çözemedim.boru mesafesi 7 mt kadar.bu konu hakkında yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa sevinirim.

Dostum konfor için dizayn edilmiş bir sistemi sütlük soğutmak içinmi kullanıyorsunuz..iç ünitenin petekleri elbetteki sulanacak ortamın nemini yoğuşturup drenajdan atması gerekiyor. Gazın likit gelmesinin nedeni iç ünite yeteri kadar ısı transferi yapamıyor ve fazla gaz sarjı nedeniyle olabilir.. Split klima ile sütlüğü kaç dereceye kadar sogutmak istiyorsunuz.. bu biraz mantıga ters kalıyor... çok küçük hacme büyük kapasiteli bir sogutma sistemi takmıssınız vede o split ünite soğutucu olarak dizayn edilmiş bir ünite değil o yuzden bu sorunlar cıkıyor.

siz tamamen farklı bir amaç için üretilen bir cihazı tamamen farklı bir amaç için kullanıyorsunuz..

arkadaşım iç ünite kirli ise Bakım yap klimanın gazını 60 psi ye ayarla sorun çözülecektir...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri