Spindle motorlarda yağlama

Suat_Korkmaz

Profesyonel Üye
Spindle motorlarınızı eğer yağlıyorsanız nasıl yağlıyorsunuz?

Yaptığım motora bir yağlama kanalı açma fikri geldi aklıma. Gövdeye üstteki rulmanın üst hizasından m4 kılavuz açıp oradan yağlama yapabilirim. Aşağıdaki imajda da aynı şeyi uygulamışlar.

Hertz gibi motorlarda yağlama nasıl yapılıyor?

h3ndrixSpindle.gif

Hmm. Aklıma daha iyisi geldi. Alt kapağa m4 delik açıp yağlamayı oradan yapabilirim. Tam olarak bilyelerin altından yukarı doğru gres pompalarım.

Hay Allah. Boşuna açtım başlığı görüyor musun!

Hertz'lerde boyle bir durum yok , yada en azindan benim haberim yok :)

Vardır yahu. Mil tutucusunun kapağı çıkarılarak yağlanıyordur.

spindle motorlarda yağlama yok biliyorum ben de

anca içini açıp rulmanlara vakumla yağ çekilebilinir başka bir bakımı olmaz

zaten spindle ların bakımı yok ki

Rulman yağları ömürlük değildir arkadaşlar. Hele ki açık tip rulmanlarda yağ çabuk biter. Yağ bitince de aşınma ve ısı ortaya çıkar. Hertz motorlar havadan nem kapar gibi kendi kendini yağlayabiliyorsa başka tabi. : )

rulmanların belirli bir ömrü var evt zaten şirket rulman değişimi yapıyor

Süper o zaman.

Ben motoru kendim yaptığım için muhattap bir şirket yok malesef. Kendi söküğümü kendim dikeceğim.

abi niye bu kadar hırs yaptın ki anlamadım :D sonuçta sen şirket değilsin ve kendine yapıyorsun harcadığın paralara 2-3 tane hertz alınırdı

he bu şekilde yapıp satarım para da kazanırım dersen o ayrı tabii hatta müşterin bile çok olur

O kadar değil yahu. 1 tane 2.2 hertz alırdım ama. En pahalı parça fırçasız motor. 60$. Diğerleri çok ucuz. Pens takımı 15 dolar. Rulman 5 dolar. Ham paslanmaz çelik 10-15 lira tutuyor. Alüminyum daha ucuz. Hırs yaptığım doğru ama hobi işi de böyledir zaten.

Yapıp satma işi bana göre değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri