Spindle Motor Ayar Problemi

Evet

Doğru ..

İşi bilen birini bulduğunda :
Mach3 den pwm için tayin ettiğin pin in ucunu TBxxxx kartına değilde uygun "tampon" ile spindle kartındaki daire içerisindeki girişe verirsen motor hızına gcode satırlarından ulaşırsın.
Bu işlem ya kablo açılarak ( paralel port kablosu ) ya da TBxxxx kartın girişinde pcb oynanarak yapılabilir.
Araya tampon ( 7414 vsvb..) gerektiğinden elektronik bilgisi olmayan tarafından uygulanmaya kalkıldığında sonuç "acıtır".

Ayrıca takım değiştirmeli bir sistemin yoksa , kodlarla devir değiştirmek hiç de pratik değildir , merak etmeye gerek yok.
İstediğin an iş üstünde iken bile devri gerektiği şekilde ayarlamak için potansiyometre en pratik ve uygun yoldur.

Doğru ..

İşi bilen birini bulduğunda :
Mach3 den pwm için tayin ettiğin pin in ucunu TBxxxx kartına değilde uygun "tampon" ile spindle kartındaki daire içerisindeki girişe verirsen motor hızına gcode satırlarından ulaşırsın.
Bu işlem ya kablo açılarak ( paralel port kablosu ) ya da TBxxxx kartın girişinde pcb oynanarak yapılabilir.
Araya tampon ( 7414 vsvb..) gerektiğinden elektronik bilgisi olmayan tarafından uygulanmaya kalkıldığında sonuç "acıtır".

Ayrıca takım değiştirmeli bir sistemin yoksa , kodlarla devir değiştirmek hiç de pratik değildir , merak etmeye gerek yok.
İstediğin an iş üstünde iken bile devri gerektiği şekilde ayarlamak için potansiyometre en pratik ve uygun yoldur.

İlginiz için size ve yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
Konu açıklığa kavuştu. Devir ayarı için en iyisi potansiyometre ile yapmak olacaktır.
Devir ayarını trimpot ile yapıyorum, yerinden söküp 10K pot ile kontrol etmek uygun olurmu acaba

Aynı değerde olsun..

Tanımadığın oyuncakları fazla kurcalamadan , aslı ne ise o şekilde devam mantığı yani..

...ve sürücüsü yazmıyor !!!

;)Şaka ha...

Bu cevabı hemen yazmıştım fakat ar arkaya cevap gitmediği için mesaj bu şekilde bekliyordu.Arızaya gittim geldim kalmış böyle:(

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri