Spindle montajı için MDF den çözümler...

ramerturk

Profesyonel Üye
CNC yi büyültmeye karar verince Spindle olarakta ucuz yollu aşağıdaki ürünü seçtim.

Sap ve ayak kısımlarını söktüm ki montaj yapmak mümkün olsun.
Daha sonra montaj için aşağıdaki parçaları kestim. Montaj yaptıktan sonra bu parçaları alüminyumdan keseceğim. Eğer sizde MDF den geçici bir montaj aparatı yapmak isterseniz ve henüz CNC niz çalışmıyor ise herhangi bir çizim programında ölçülü olarak çiziminizi yaptıktan sonra bu çizimi bir MDF nin üzerine yapıştırıp Dekubaj yada kıl testere ilede kesebilirsiniz.

Bunlarda yapacağım şerit testere için kestiğim tekerlekler. Rulman ölçülerine göre kesildi atıl bir çamaşır makinası motoru ile mini bir şerit testere yapmayı deneyeceğim bakalım ne olacak...

Güzel bir çalışma aklınıza fikrinize sağlık. Kendi yaptığın cnc ile yeni bir cnc yapmak ya da varolana yeni bir şeyler eklemek şahane bir olay.

Teşekkürler arkadaşlar... Yeni CNC 1250 mmx1000 mm olacak. Miller ve lineer rulmanlar geldi, havalar biraz düzelsin montaja başlayacağım.

ikitelli demirciler sitesinde bir aliminyumcudan 5 tlye uygun ölçüde kalıp aliminyum aldım
hemen üstündeki tonacıda 2o tl ye istediğim gibi bir tutucu yaptırdım.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri