Spindle dönmüyor yardım

Motordan hareketin aktarılması sırasında, örneğin daha az hareket taraftaki kaplin vs. de gevşeklik, kaçırma da (setuskurda yalama) olabilir. Kontrolü en kolay olan, ilk buna bakılabilir.

Y eksenindeki sağ, sol fiziksel zorlanma farkı olabilir. Bir motor diğerinden fazla güç harcamak zorunda kalıp adım kaçırıyor olabilir. Köprü ilk bağlandığında var olmayan bir zorlanma ortaya çıkmış olabilir.

@hikmetsapmaz'ın önerdiği gibi motorları yüke bağlamadan, motor millerinin aynı açısal dönüşü yapıp yapmadığını denemekte yarar var.

Daha az bir olasılık, toroid trafoların motora (sürücüye) sağladığı akımının yetmiyor olması ki bunun nedeni yine kasılma da olabilir.

Son düzenleme:
Motordan hareketin aktarılması sırasında, örneğin daha az hareket taraftaki kaplin vs. de gevşeklik, kaçırma da (setuskurda yalama) olabilir. Kontrolü en kolay olan, ilk buna bakılabilir.

Y eksenindeki sağ, sol fiziksel zorlanma farkı olabilir. Bir motor diğerinden fazla güç harcamak zorunda kalıp adım kaçırıyor olabilir. Köprü ilk bağlandığında var olmayan bir zorlanma ortaya çıkmış olabilir.

@hikmetsapmaz'ın önerdiği gibi motorları yüke bağlamadan, motor millerinin aynı açısal dönüşü yapıp yapmadığını denemekte yarar var.

Daha az bir olasılık, toroid trafoların motora (sürücüye) sağladığı akımının yetmiyor olması ki bunun nedeni yine kasılma da olabilir.
Demin bi deneme yaptım , y eksenini süren 2 sürücüden az yol alanın Motora giden kablolarının diğer sorunsuz gidenin kabloları değiştirdim ve olay ortaya çıktı . Sürücülerden birinde sorun var, yedektekini taktım şuan sorunsuz çalışıyor. Demekki akz250 nin suçu yok burda , yada diğer ihtimal önceden çalışıyorken ben akz ile paralel sinyalleri verince bişeyler oldu sürücüye oda olabilir. Yada başla bir ihtimal elektronik cihaz sonuçta durduk yere de gitmiş olabilir.

Şahin rulmandan almıştım garantiye girer mi acaba değiştirmeleri için

Geçmiş olsun, güle güle kullanın.

Bildiğim elektronikte sinyal voltajı genelde 5 voltu geçmiyor, sinyal akımı da düşüktür. Çift sürücü bağlamanın arızaya yol açmaması gerekir diye düşünüyorum.

Sürücüyü değiştirirken gevşek kablo ucu varsa düzelmiş (sürücü sağlam da) olabilir.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun, güle güle kullanın.

Bildiğim elektronikte sinyal voltajı genelde 5 voltu geçmiyor, sinyal akımı da düşüktür. Çift sürücü bağlamanın arızaya yol açmaması gerekir diye düşünüyorum.

Sürücüyü değiştirirken gevşek kablo ucu varsa düzelmiş (sürücü sağlam da) olabilir.
Onu Da kontrol ettim garanti olsun diye ama malesef sürücü de sorun var

Durdur yere olmamış. Sanırım çıkışta bi sıkıntı oldu. Gerçi giriş bozulsa bile optalar vs vs. en fazla onlara bozulur. Onuda tamir edersin zor değil. Maliyetsiz sayılır.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri