Spindle dönmüyor yardım

En basit örnek ile anlatayım banyo yaparken biri mutfaktan suyu açtı mı ne olur suyun basıncı düşer ve su soğur bu kural elektroniktede geçerlidir.
Daha önce başka konuda da yazmıştın cevabım yine aynı tek çıkışa 2 motor olmaz sıkıntı çıkarır veya kartın çıkışına zarar verir yaptım oldu diyenler vardır ama bu iş böyle yapılmaz;)
Daha önce rastladım o mesajınıza denedim ve olmuyormuş onu gördüm. O yüzden lpt kontrol kartına devam edicem

Y ekseni motor sürücüleriniz aynı model mi?

Akım veya voltajın yeterince sağlanamaması durumunda, sürücülerden biri (önce davranan) daha fazla akım çekerek bu dengesizliğe neden oluyor olabilir mi? Bu durum, bazı makinelerde sorun çıkarken diğerlerinde çıkmamasının açıklaması olabilir mi?

olmaz. zaten amper yeterli değil ikisine..

olmaz. zaten amper yeterli değil ikisine..
O zaman şunu anlıyorum , akz 250 ne yaparsan yap tek çıkışından 2 step sinyaline yetmiyor ve uyumsuzluk oluşturuyor. Lpt ye devam
Y ekseni motor sürücüleriniz aynı model mi?

Akım veya voltajın yeterince sağlanamaması durumunda, sürücülerden biri (önce davranan) daha fazla akım çekerek bu dengesizliğe neden oluyor olabilir mi? Bu durum, bazı makinelerde sorun çıkarken diğerlerinde çıkmamasının açıklaması olabilir mi?
Sürücüler m860 , motorlar nema 34 (8nm) ikisinde aynı ve sıfır, switchler aynı ayarda.

Son düzenleme:
AKZ 250 kartı iki makinede Y ekseni tek çıkış iki sürücü, yıllardır kullanıyoruz sorun yok, motor kaplinlerini çıkarıp motor millerine işaret koyup hareket vererek kontrol edebilirsiniz.

3 Eksen XHC MKX-IV BENDE bu kart var aynı eksene 2 sürücü bagladım kabul ediyorum dogru olan bu degil fakat calısıyor kayma veya pulse kaybı olmuyor sağlıklı birsekilde çalsıyor

@hikmetsapmaz, Motor yük altında değilken denemenizi öneriyor.
Motor millerinin üzerine boya kalemi ile işaret koyabilirsiniz. Belli bir dönüş sonrası işaretlerin açısı aynı mı değil mi kontrol edilebilir.
Y ekseninde iki taraf arasında farklı zorlanma (kasılma) da olabilir.

M860 sürücüler 220V AC mi yoksa DC mi besleniyor?

Son düzenleme:
@hikmetsapmaz, Motor yük altında değilken denemenizi öneriyor.
Motor millerinin üzerine boya kalemi ile işaret koyabilirsiniz. Belli bir dönüş sonrası işaretlerin açısı aynı mı değil mi kontrol edilebilir.
Y ekseninde iki taraf arasında farklı zorlanma (kasılma) da olabilir.

M860 sürücüler 220V AC mi yoksa DC mi besleniyor?
Benim sistemde toroid trafo var ve ikisinde aynı trafodan besleniyor Ac ile. Şuan lpt yani eski kartımı taktım ki bunda o sorunu yaşamıyordum ama oda aynısını yaptı iki motor aynı şekilde ilerlemiyor deli olmak üzereyim nerde ne hata var anlamıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri