Spindle dönmüyor yardım

sıralamayı U V W olarak yapmalıısın gördüğüm kadarıyla spindle içinden çıkan hatta bağlamışsın. sıralama U V W olarak yap delta sürücünden çıkan u(mavi) kabloyu ilk sıraya v(kahverengi) kabloyu ortaya w(sarı) kabloyu son sıraya bağla. eğer spindle ters yöne dönüyorsa mavi kabloyla sarı kablonun yönünü değiştirEkli dosyayı görüntüle 51089
Peki normalde inverterda yazan uvw harflerinden gelen kabloyu aynı sıralama ile spindle da uygulamam gerekmiyormuydu

kabloların nasıl bağlandığı fark etmez ki. 380 motora 3 faz bağlar gibi bağlayacaksın. Yönü yanlış olursa ya 2 kablonun yerini değiştirirsin yada sürücüden tersi yönü ayarlarsın

Peki normalde inverterda yazan uvw harflerinden gelen kabloyu aynı sıralama ile spindle da uygulamam gerekmiyormuydu
spindle ın kablo bağlantısının olduğu yerde bi üst kısımda harflar vardır bi de alt kısımda senin bağlaman gerek harf sıralkaması senin spindle ına göre karşına aldığın zaman U V W şeklinde olacak. tabi inverter da u mavi renkse spindle da ilk sırada kiu harfi oaln yere bağlayacaksın

spindle ın kablo bağlantısının olduğu yerde bi üst kısımda harflar vardır bi de alt kısımda senin bağlaman gerek harf sıralkaması senin spindle ına göre karşına aldığın zaman U V W şeklinde olacak. tabi inverter da u mavi renkse spindle da ilk sırada kiu harfi oaln yere bağlayacaksın
Aynen doğrusun, spindle ın içinden gelen kabloların harflerini esas alarak bağladım olay çözüldü . Ufak noktaları es geçiyoruz bazen , gözümün daha büyük noktalarda çünkü
Şimdi asıl soruna gelelim, Y ekseninde 2 sürücü ve 2 step motor var, akz kartın net y çıkışından 2 paralel kablo aldım ve sürücülere verdim. Stepler çalıştı ama biri 10 mm ilerlerken biri 15 mm ilerliyor. Kablolar aynı marka ve aynı boyda sizce Başka neden olabilir? Switch ayarları da aynı

Motorlar aynı cins mi, adım dereceleri farklı olabilir

En basit örnek ile anlatayım banyo yaparken biri mutfaktan suyu açtı mı ne olur suyun basıncı düşer ve su soğur bu kural elektroniktede geçerlidir.
Daha önce başka konuda da yazmıştın cevabım yine aynı tek çıkışa 2 motor olmaz sıkıntı çıkarır veya kartın çıkışına zarar verir yaptım oldu diyenler vardır ama bu iş böyle yapılmaz;)

Güç kısmını değil de sinyal kısmını ikiye bölmüş hocam bende aynı şekilde kullandıgim cihazlar var senkron dahil herhangi bir sorun yaşamadım

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri