Spindle dönmüyor yardım

Ses çıkardığına göre yüzde 80 doğrudur ama bakalım yine

Wuv çıkışlarını baglayınca motor üzerinde ki diğer uçlar kısa devre olacak, Klemens kutusunun resmini alabilirmiyiz

E94E5FC5-EBA2-4F39-8DF9-AEFAA0AE939A.jpeg
F86BD7DB-FDF7-4B00-8A57-28F27351006E.jpeg
47FB2F65-7FBD-4B8F-8B59-D93F0D4098DE.jpeg
F86BD7DB-FDF7-4B00-8A57-28F27351006E.jpeg
47FB2F65-7FBD-4B8F-8B59-D93F0D4098DE.jpeg

Ustam önce motorun çalıştığından emin olman lazım ölçü aleti varsa motor bobin içleri arasında kısa devre testi yapın belki motor haslanmistir. Motorun çalıştığından emin olunca sürücünün parametre ayarlarını kontrol etmen lazım varsa daha küçük güçteki başka motor direk onda deneyebilirsiniz.

Soldaki kabloyu ise cıvata altına almanız iyi olur gevşek bağlantı olmasın

İki motor senkron sorununda ise mekanizmaların aynı,iki motor için ayrı sürücüler kullandığınızı ve adım yön sinyallerini ortak kullandığınızı varsayarak böyle bir sorun oluyorsa sürücü üzerindeki adim ayarlarına vurmalisiniz kablodan dolayı böyle büyük farklar çıkmaz ortaya

Spindle sürücü modeli neydi

Bu sürücü ile baska bir spindel süre biliyormusun arkada bir tane daha var
yani direk motora odaklanmak isdemiyorum

Spindle sürücü modeli neydi
Delta Vfd el 2.2 kW sürücü kullanıyorum.
Bu sürücü ile baska bir spindel süre biliyormusun arkada bir tane daha var
yani direk motora odaklanmak isdemiyorum
Bütün kombinasyonları denedim farklı farklı ama ikisinde de aynı sorun var. Eski 1.4 kW motor ve sürücüsü sağlamdı zatrn değiştiğimde, ki yenisi de ayni sağlamdı ama akz Kartı taktığımden beridir aynı sorun var motor kitlendi kaldı
Kabloyu değişip birde deneyeceğin biraZdan , ne olur olmaz bakmakta fayda var

Delta Vfd el 2.2 kW sürücü kullanıyorum.

Bütün kombinasyonları denedim farklı farklı ama ikisinde de aynı sorun var. Eski 1.4 kW motor ve sürücüsü sağlamdı zatrn değiştiğimde, ki yenisi de ayni sağlamdı ama akz Kartı taktığımden beridir aynı sorun var motor kitlendi kaldı
Kabloyu değişip birde deneyeceğin biraZdan , ne olur olmaz bakmakta fayda var
Parametreler
20190114_123753.jpeg

simdi hocam dediğim su sürücü parametrelerin yanlıs gibi öyle gözüküyor sana para metreleri atayım bi kontrol et
cıkıs voltajlarını motor etiketinden bakarsın

cıkıs frekansınada bakrsın
akz 250 üzerinden pwd sürmeye calsısyorsan problem olusuyor ben süremedim motor hızlanıp yavaslıyor sürekli frekans ayarı tutmuyor

A
ParametrelerEkli dosyayı görüntüle 51084
simdi hocam dediğim su sürücü parametrelerin yanlıs gibi öyle gözüküyor sana para metreleri atayım bi kontrol et
cıkıs voltajlarını motor etiketinden bakarsın

cıkıs frekansınada bakrsın
akz 250 üzerinden pwd sürmeye calsısyorsan problem olusuyor ben süremedim motor hızlanıp yavaslıyor sürekli frekans ayarı tutmuyor
Allah razı olsun buna ihtiyacım vardı

Demin eski kablomu denedim oldu yanlız spindle Ateş gibi oldu ve sabit bi hızın yukarısına çıkmadı birde duman çıktı spindle dan sanırsam bişeyi yakmak üzere iken son dk farkettim

tamama motor etiketinden cıkıs voltajını ayarla kac yazıyor motor etiketii

sıralamayı U V W olarak yapmalıısın gördüğüm kadarıyla spindle içinden çıkan hatta bağlamışsın. sıralama U V W olarak yap delta sürücünden çıkan u(mavi) kabloyu ilk sıraya v(kahverengi) kabloyu ortaya w(sarı) kabloyu son sıraya bağla. eğer spindle ters yöne dönüyorsa mavi kabloyla sarı kablonun yönünü değiştir

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri