sorunlu power supply

fatih11e

Üye
marka everest sorunu su bilgisayarım normal calişiyor uzun süre sonra aniden kapaniyor ya sürekli reset atma tusuna basıcam yada fişi çikartıp biraz beklemeden power tekrar calişmiyor içinde her hangi bir yanik veya kondansator şişmesi yok sizce neden olabilir fotolarınıda ekledim

l92f5.jpg

l92fr.jpg

l92fx.jpg

l92g2.jpg

l92gb.jpg

Guc kaynagindan oldugunu nerden cikardinki arkadasim bence tecrubeme dayanarak soyluyorum islemcin cok isiniyor korumaya aliyor ve kapaniyor ya islemci fani cok kirli ve tikanik yada islemci sogutucunun tirnaklarindan biri cikik ve sogutucu islemciye temas etmiyor kapandigi zaman islemcinin aleminyim sogutucusuna dokun bakalim bi sicaklik varmi yada yerine ttam oturukmu ve biosta ayari var ilk acilirken delete ve enter tuslarina bas bios ekrani cikar yon tuslariyla pc heat status yazan yere gel orda kac derece isidan sonra pc nin kapatilmasi gerektigi isi ayarlidir onu disablet yadanlimit yok yap buyuk ihtimal duselir dusuk isiya ayarliysa pc zaten pc heat statuste o anki islemci isi gorunur o sekilde. Bekle istersen kapandigi zamana kadar isiyi gozlemle benimde basima gelmisti kafayi yemistim biosa giriyim bakiyim dedim o kisma bir baktim cpu isisi 100 c° :D sogutucunun bir mandali kirilmis degistirdim duzeldi

A10 cihazımdan gönderildi

yeni power aldım onda böle bir sorun yapmiyor bios ayarları ısı dereceleride normal ama bu powerda ne gibi bir sorun olurki böle yapar

yeni power aldım onda böle bir sorun yapmiyor bios ayarları ısı dereceleride normal ama bu powerda ne gibi bir sorun olurki böle yapar

Oyle desene bastan bizide ugrastirma hic gucu dusuk olabilir ondan kapana bilir ornegin islemciyi zorladiginda yada harddiske birsey yazarken. Bu elemanlarin cektigi akim fazla olunca eski psu un karsilayamiyo olabilir sistemini ve kapaniyo olabilir

Vede ekleme yapiyorum ana karta hdd lere ve diger cd vb. Seylere guc kaynagindan giden konnektorlerin uclarina bak gevsemis oynamis temasislik yapan olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri