sony walkman lastik değişimi

redfly7

Üye
merhaba dostlar uzun zaman oldu görüşmeyeli... bende eski bir sony fx 451 walkman var büyük bir uğrasın sonunda içini açtım içindeki lastik erimiş ve tanımsız hale gelmiş dostlar kaç mm lik lastik almalıyım bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bildigim kadariyla o sitedeki olcu lastik cevre olcusudur.

bir ip aliniz motor kasnak cevresine gecirip dugumleyiniz sonra bu halkanin buyunu olcunuz lastik olcunuzu bulmus olursunuz. kesit kalinligina yorum yapamam bir kac cesit ayni boyda lastik alip deneyebilirsiniz.

kolay gelsin.

Pixlr_20170629160712691.jpg
enine derken hangi resim gibi olacak?

Ekli dosyalar

• Pixlr_20170629160606355.jpg
    Pixlr_20170629160606355.jpg
    440.8 KB · Görüntüleme: 26
bende eski teyp vardı ona paket lastiği takmıştım seste bozulma oldu artık kafa arızalı idi ondanmı lastikten mi oldu belli değil

merhaba dostlar uzun zaman oldu görüşmeyeli... bende eski bir sony fx 451 walkman var büyük bir uğrasın sonunda içini açtım içindeki lastik erimiş ve tanımsız hale gelmiş dostlar kaç mm lik lastik almalıyım bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Kopan lastigi mumkun oldugunda kayip olmayacak sekilde yapistirin. Ortadan ikiye katlayip yari cevresini olcun. Ornegin yari cevresi 4 santimetre gelsin diyelim, onu 0.75 ile carpin 1 ile carpmayin, cunku yuzde 25 esneme payi verin. Mesela ornekteki gibi 3 santimetre yari cevreli yeni bir lastik bulun. Lastik ne cok gevsek olacak cok gevsek olursa tur kacirir bosa doner, ne de asiri sıkı olacak sıkı olursa motoru zorlar donmesini yavaslatir. Istanbul'daysaniz her cesit lastik bulabileceginiz yer onerebilirim.

Kopan lastigi mumkun oldugunda kayip olmayacak sekilde yapistirin. Ortadan ikiye katlayip yari cevresini olcun. Ornegin yari cevresi 4 santimetre gelsin diyelim, onu 0.75 ile carpin 1 ile carpmayin, cunku yuzde 25 esneme payi verin. Mesela ornekteki gibi 3 santimetre yari cevreli yeni bir lastik bulun. Lastik ne cok gevsek olacak cok gevsek olursa tur kacirir bosa doner, ne de asiri sıkı olacak sıkı olursa motoru zorlar donmesini yavaslatir. Istanbul'daysaniz her cesit lastik bulabileceginiz yer onerebilirim.
erimiş hocam çöpe gitti lastik keşke olsa da dediklerini yapsam.... istanbul daki firmayı bana önerirmisiniz telefonu var mı

erimiş hocam çöpe gitti lastik keşke olsa da dediklerini yapsam.... istanbul daki firmayı bana önerirmisiniz telefonu var mı
reklam olmamasi icin ismini ozel mesaj gonderiyorum.
Cunku kendilerine pek sevemedim, lastik fiyatlari oldukca pahali cunku.
gecende benim de isim dustu bir lastige 10 lira dediler! Genelde 5 - 10 lira diyorlar.. Bir kaucuk lastige 10 lira vermek pek hosuma gitmedi! Reklam olmasin diye ismini vermiyorum fakat butun cesitlerde kaucuk lastik var onlarda.. ozel mesaj gonderiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri