Sony müzik seti ses sorunu...

merhaba asiiiii39,
sorun devam ediyormu bilmiyorum tarih eski, ama yardımcı olmak istedim ,forumu bugün açtım.Ben emekliyim,bölge sony yetkili servisiydim.problemçıkış katlarındaki elektrolitik kondansatörlerden de yapar hoparlörün iç sargısındanda yapar ,müdahele etmeden önce arızayı iyice analiz edip çözüme geçin ,yani ''bin ölçüp bir biç''.
çözüme ulaştıysanız foruma bilgi yazınız.
Diğer sony problemleriniz de olursa bilgi vermeye çalışırım.iyi günler dilerim :)

Merhabalar Ahmetg ilginiz için teşekkür ederim mesajınızı tesadüfen gezerken farkettim.
Sorunu hallettiğimi belirten bir mesaj atmıştım sanırım gözden kaçırmışsınız evet sorun halledildi diğer arkadaşların yardımlarıyla sağolsunlar. Çıkış katındaki sese yol veren rölenin kontak uçlarındaki oksitlenmeden kaynaklanıyormuş roleyi değiştirerek sorunu çözdüm o günden beri sıkıntısız kullanmaya devam etmekteyim. İlginize tekrar teşşekkür eder herkese iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar sırf buraya bunu yazmak için üye oldum :) Bende RX 70 Sony müzik seti var benim müzik setime logitech bluetooth ses aktarıcısı var yani auxtan kullanıyorum cd ve teyp kısmıyla işim yok arasıra radyo son zamanlarda alçak seslerde cızırtı ve sağ çıkışta seste kesmeler oluşmaya başlamıştı internetten biraz araştırırken bu forumu buldum yazılanları ve sorunun çözümünü okudum çıkış katındaki röleden dolayı kaynaklandığını yazmış arkadaşımız.Benimde ilk aklıma gelen cihazı kapatıp açarken röle sesi gelmekte büyük ihtimal aynı röleden bahsediyoruz STK lı bir çıkışa sahip zaten cihaz ama kulaklık çıkışına jack takıncada aynı röle hoparlör çıkışlarını kapatmakta benim cihazdaki cızırtı kesme sorunu kulaklık girişindeki dişi jackın oksit yapmasından çıktı bilginize.

Merhaba arkadaşlar sırf buraya bunu yazmak için üye oldum :) Bende RX 70 Sony müzik seti var benim müzik setime logitech bluetooth ses aktarıcısı var yani auxtan kullanıyorum cd ve teyp kısmıyla işim yok arasıra radyo son zamanlarda alçak seslerde cızırtı ve sağ çıkışta seste kesmeler oluşmaya başlamıştı internetten biraz araştırırken bu forumu buldum yazılanları ve sorunun çözümünü okudum çıkış katındaki röleden dolayı kaynaklandığını yazmış arkadaşımız.Benimde ilk aklıma gelen cihazı kapatıp açarken röle sesi gelmekte büyük ihtimal aynı röleden bahsediyoruz STK lı bir çıkışa sahip zaten cihaz ama kulaklık çıkışına jack takıncada aynı röle hoparlör çıkışlarını kapatmakta benim cihazdaki cızırtı kesme sorunu kulaklık girişindeki dişi jackın oksit yapmasından çıktı bilginize.
Merhabalar Sony vx8 müzik seti sadece kulaklıktan müzik dinliyorum kolonlardan hiç ses gelmiyor .kolonlar sağlam sorun sizce nereden olabilir .mesajları okuduğumda roleden bahsetmişsiniz.bu role tam olarak hangisi sorun roledenmidir .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri